Naujienų srautas

Lietuvoje2013.01.29 10:04

Vyriausybė pritarė siūlymui skirti A. Dambrauskaitę ES Bendrojo Teismo teisėja

ELTA 2013.01.29 10:04

Vyriausybė antradienį pritarė teisingumo ministro Juozo Bernatonio siūlymui skirti Astą Dambrauskaitę Europos Sąjungos Bendrojo Teismo (ESBT) teisėja šešerių metų kadencijai.

Vyriausybė antradienį pritarė teisingumo ministro Juozo Bernatonio siūlymui skirti Astą Dambrauskaitę Europos Sąjungos Bendrojo Teismo (ESBT) teisėja šešerių metų kadencijai.

Šiuo metu Lietuvos siūlymu ESBT dirbančio teisėjo Vileno Vadapalo kadencija baigiasi šių metų rugpjūčio 31 d.

M. Romerio universiteto profesorė A.Dambrauskaitė 1999 m. baigė Vilniaus universiteto Teisės fakultetą, yra įgijusi socialinių mokslų srities teisės mokslo krypties daktaro laipsnį, dirbo advokatų kontoroje konsultante, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjo padėjėja, nuo 2004 m. dėsto M. Romerio universitete, buvo šios aukštosios mokyklos Teisės fakulteto prodekanė.

ESBT teisėjai (t. y. ne mažiau kaip po vieną teisėją iš kiekvienos Europos Sąjungos (ES) valstybės narės) skiriami ES valstybių narių vyriausybių bendru sutarimu, tačiau prieš tai kandidato tinkamumą dar vertina ir specialus pagal ES teisę sudarytas komitetas. Šiuo metu Teismą sudaro 27 teisėjai.

ESBT pirmosios instancijos teismo jurisdikcijai priklauso nagrinėti ir spręsti fizinių ar juridinių asmenų pareikštus tiesioginius ieškinius dėl ES institucijų, įstaigų ir organų teisės aktų, dėl reglamentuojamojo pobūdžio teisės aktų arba dėl šių institucijų, įstaigų ar organų neveikimo. Teismas taip pat nagrinėja ieškinius dėl ES institucijų ar jos tarnautojų padarytos žalos atlyginimo, valstybių narių pareikštus ieškinius Europos Komisijai ir kitus klausimus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi