Lietuvoje

2019.10.16 09:03

Pranckietis sureagavo į LRT tyrimą: jeigu tenkino asmeninius interesus, reikėtų kalbėti apie apkaltą

Benas Brunalas, ELTA2019.10.16 09:03

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, komentuodamas LRT atliktą tyrimą apie žvyrkelių asfaltavimo programą, teigia, kad jei paaiškėtų, jog tam tikri kelio ruožai buvo tvarkomi tenkinant „valstiečių“ Ramūno Karbauskio ir Valiaus Ąžuolo interesus, reikėtų kalbėti apie apkaltą.

„Aš manau, kad Kultūros komiteto pirmininkas turėtų rūpintis kultūra, o biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas turėtų rūpintis biudžetu ir finansais, o ne savo žvyrkeliais“, - „Žinių radijui" teigė V. Pranckietis.

Seimo vadovas pabrėžė, kad jei po LRT atlikto tyrimo paaiškėtų, jog politikai savo buvimą valdžioje išnaudojo asmeninių interesų tenkinimui, reikėtų kalbėti apie apkaltą.

„Jeigu taip yra, tai yra labai blogai. Jeigu tai yra asmeninių interesų tenkinimas per veiklą valdžioje, tai reikėtų minėti žodį apkalta“, - pabrėžė jis.

LRT tyrimų skyrius trečiadienį skelbia, kad „dalis žvyrkelių, kurie pagal programą turėtų būti išasfaltuoti iki 2020 m., veda per partijos pirmininko Ramūno Karbauskio ir parlamentaro, Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) vadovo Valiaus Ąžuolo valdas. Seimo BFK vadovaujantis V. Ąžuolas ėmėsi žvyrkelių parlamentinės kontrolės.

LRT Tyrimų skyrius, pabrėžia, kad nekvestionuoja žvyrkelių asfaltavimo reikalingumo, tačiau kelia klausimą, ar politikų siekiai pagreitinti tam tikrų ruožų asfaltavimą nėra susiję su asmeniniais interesais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt