Naujienų srautas

Lietuvoje2019.10.15 20:02

Pranckietis: valdantieji parodė, kad yra mažuma

ironizavo, kad Karbauskis „laimėjo“ dar vienus rinkimus
Gytis Pankūnas, LRT.lt 2019.10.15 20:02

Valdantieji parodė, kad jie yra mažuma, įsitikinęs Seimo pirmininko postą išsaugojęs Viktoras Pranckietis. Jis teigė tikintis, kad po nesėkmingo valdančiųjų bandymo jį išversti iš posto Seimas dabar galės dirbti konstruktyviai ir ramiai.

„Aš tikėjausi sustabdyti procesą, kuris vilkosi bent keturis su puse mėnesio. Atrodo, kad tai įvyko šiandien ir mes galime sakyti žmonėms, kad dabar galime ramiai dirbti, tai yra mokestiniai įstatymai, yra biudžetas, kad galėtume toliau tęsti darbą, o ne kažkokią veiklą“, – antradienio vakarą žurnalistams po sužlugusio slapto balsavimo dėl Seimo pirmininko atstatydinimo parlamente sakė Seimo pirmininkas V. Pranckietis.

Seimo pirmininko manymu, balsavimas dėl jo atstatydinimo, kuriame valdančiosios koalicijos atstovai net nedalyvavo, prieš tai išeidami iš parlamento salės, parodė, kad valdantieji yra mažuma.

„Valdantieji šiandien parodė, kad jie yra mažuma. Aš manau, kad jie turi skaitytis ir su kitais Seime esančiais žmonėmis. Vėlgi kviesiu visus normaliam darbui ir ramiam darbui“, – dėstė V. Pranckietis.

Valdantieji tikina, kad antradienio vakarą įvykęs neeilinis Seimo plenarinis posėdis, kuriame svarstytas Seimo pirmininko atstatydinimo klausimas, buvo neteisėtas. Pats V. Pranckietis teigė su tuo nesutinkantis.

Seimo pirmininko manymu, slapto balsavimo rezultatai parodė, kad parlamentas nepalaikė paties „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio siekio jį išversti iš posto.

„Už R. Karbauskio pasiūlymą balsuojančiųjų buvo labai nedaug. (Tai reiškia, kad – LRT.lt) turbūt R. Karbauskis „laimėjo“ penktus rinkimus, – ironizavo V. Pranckietis.

Jis tvirtino ir toliau besistengsiantis atstovauti Seimui, atstovauti „Lietuvos, o ne kažkieno“ interesams.

Slaptas balsavimas žlugo

Daug aistrų sukėlęs mūšis dėl Seimo pirmininko V. Pranckiečio antradienį parlamente baigėsi. Valdantieji siekė atstatydinti parlamento vadovą iš pareigų, tačiau šis jų planas žlugo – slapto balsavimo metu V. Pranckiečiui pavyko išsaugoti savo postą.

Slaptai balsavime dalyvavi vos 11 parlamentarų: „už“ V. Pranckiečio atleidimą pasisakė 3 politikai, prieš buvo 7. Vienas biuletenis – negaliojantis.

LRT.lt primena, kad Seimo pirmininko atleidimui reikėjo ne mažiau kaip 71 balso „už“.

Valdantieji Seimo nutarimą su iniciatyva atstatydinti Seimo pirmininką V. Pranckietį parlamento pirmininko pirmajai pavaduotojai Rimai Baškienei įteikė antradienį. Po pareiškimu pasirašė 53 parlamentarai.

„Konstatuojama, kad Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, žinodamas apie Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, Lietuvos socialdemokratų darbo bei partijos „Tvarka ir teisingumas“ 2019 m. gegužės 30 d. pasirašytą Memorandumą, prie kurio pakviesta prisijungti ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga, ir jame išreikštą partijų siekį suburti valdančiąją koaliciją, sistemingai veikė prieštaraudamas Memorandumo nuostatoms bei kenkdamas šių partijų koalicijos ir ja pagrįstos valdančiosios daugumos formavimuisi Lietuvos Respublikos Seime ir dėl to prarado pasitikėjimą, vadovaudamiesi Seimo statuto 217 straipsnio nuostatomis pareiškiame, kad siūlome Seimui atleisti iš pareigų Seimo Pirmininką Viktorą Pranckietį“, – teigiama Seimo nutarime dėl V. Pranckiečio atstatydinimo.

V. Pranckietis paragino valdančiuosius jo atstatydinimo klausimą spręsti nedelsiant, tai yra jau antradienį, o ne ketvirtadienį, kaip buvo planuota anksčiau. Galiausiai Seimo valdyba nutarė, kad Seimo pirmininko atstatydinimo klausimas bus sprendžiamas antradienio vakarą, neeilinio Seimo plenarinio posėdžio metu.

„Valstiečiai“ antradienio popietę ėmė atsiiminėti parašus nuo dokumento, kuriuo siekiama inicijuoti V. Pranckiečio atstatydinimą, siekdami, kad balsavimas neįvyktų. Tiesa, opozicinės parlamento frakcijos parodė savo iniciatyvą ir ėmė pasirašinėti po tuo pačiu dokumentu, siekdami, kad balsavimas dėl V. Pranckiečio likimo Seimo pirmininko poste vis dėlto įvyktų.

Galiausiai neeilinio Seimo plenarinio posėdžio metu valdantieji išėjo iš salės ir nedalyvavo V. Pranckiečio atstatydinimo procedūroje. Valdantieji tikina, kad šis posėdis yra neteisėtas.

LRT.lt primena, kad šiemet performavus valdančiąją koaliciją, Seimo pirmininko postas, kaip numatyta koalicijos sutartyje, buvo perleistas „socialdarbiečiams“. Nepaisant to, dabartinis Seimo pirmininkas V. Pranckietis savo noru iš pareigų nesitraukia.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis R. Karbauskis ne kartą minėjo, kad V. Pranckietis turi trauktis ir vykdyti koalicinius susitarimus. V. Pranckietis, jam grasinant pašalinimu iš partijos dėl to, kad šis nesitraukia iš Seimo pirmininko pareigų, pats pasitraukė iš LVŽS gretų.

R. Karbauskis teigė, kad „valstiečiai“ turi sulaukti, kol visi koalicijos partnerių atstovai Seime sugrįš iš komandiruočių – tam, kad valdantiesiems užtektų balsų parlamento vadovo nuvertimui. Pats V. Pranckietis tai vadina šantažu ir asmeninėmis R. Karbauskio ambicijomis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi