Naujienų srautas

Lietuvoje2019.10.15 16:28

Vaitkui – prasta teismo žinia: iš Klaipėdos uosto vadovo pareigų atleistas teisėtai

Vilniaus apygardos teismas antradienį atmetė buvusio Klaipėdos uosto vadovo Arvydo Vaitkaus skundą dėl atleidimo.

Teismas patvirtino, kad pirmosios instancijos teismas tinkamai įvertino, jog A. Vaitkus atleistas teisėtai.

„Pirmosios instancijos teismas (...) nustatytoms faktinėms aplinkybėms tinkamai taikė materialiosios teisės normas, reglamentuojančias valstybės įmonės vadovo atšaukimą iš pareigų“, – BNS sakė apygardos teismo atstovė spaudai Lina Nemeikaitė.

LRT.lt primena, kad Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) birželio 19 dieną paskelbė, kad A. Vaitkus pažeidė įstatymą nedeklaravęs interesų.

Jos teigimu, A. Vaitkus turėjo savo privačių interesų deklaracijoje nurodyti asmenis, paaukojusius lėšų politiniam sąrašui, su kuriuo jis kandidatavo į Klaipėdos merus ir kurie yra tiesiogiai susiję su komercinių interesų uoste turinčiomis įmonėmis.

Klaipėdos jūrų uosto generalinis direktorius A. Vaitkus ministro pasitikėjimą prarado dar šių metų kovą. Jis tai motyvavo tuo, kad A. Vaitkus, dirbdamas Klaipėdos uosto vadovu, nebegalėtų būti objektyvus uoste veikiančioms įmonėms.

Šešerius metus Klaipėdos jūrų uostui vadovavęs A. Vaitkus tuomet teigė, kad sprendimas jį atleisti – politizuotas. A. Vaitkus šį sprendimą apskundė, tačiau Vilniaus miesto apylinkės teismas skundą atmetė.

LRT Tyrimų skyrius dar sausį skelbė, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos rinkimų kampanijai 44 tūkst. eurų paaukojo verslo santykiais susiję asmenys, pavyzdžiui, tarp jų – baltarusiškų trąšų karaliumi pramintas klaipėdietis verslininkas I. Udovickis ir jo sutuoktinė.

Be to, kampaniją maksimaliomis beveik 8,8 tūkst. eurų sumomis parėmė su uostu susiję verslininkai – I. Udovickio ir „Belaruskalij“ valdomo Birių krovinių terminalo vadovas Vidmantas Dambrauskas bei „Kamineros grupės“ savininkas Arūnas Tuma. Pastarieji su „valstiečių“ sąrašu taip pat išrinkti į Klaipėdos miesto tarybą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi