Lietuvoje

2019.10.15 16:22

Už akibrokštą bažnyčioje „Zero Live Show“ kūrėjams skirtos kuklesnės baudos, nei prašyta

atnaujinta 16.39
Jonas Kisielius, BNS2019.10.15 16:22

Vilniaus regiono apylinkės teismo Šalčininkų rūmai antradienį aktoriams ir režisieriui dėl „Zero Live Show“ reklamos Turgelių bažnyčioje skyrė tūkstantines baudas, tačiau atleido nuo baudžiamosios atsakomybės.

Aktoriams Vitalijui Cololo, Mindaugui Papinigiui ir Ainiui Storpirščiui skirtos 1 tūkst. eurų baudos, o režisieriui Emiliui Vėlyviui – 2 tūkst. eurų bauda.

Teismas nusprendė visus kaltinamuosius asmenis atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės dėl pažeidimų mažareikšmiškumo ir taikyti baudžiamojo poveikio priemones – baudas, jas sumokant į nukentėjusiųjų asmenų nuo nusikaltimų fondą.

Teismo sprendimo išklausyti atvyko tik E. Vėlyvis ir M. Papinigis.

„Supratom tai, matyt, pagal įstatymą yra tos įmokos ir adekvačiai sureagavo (teismas – BNS), „baudžiako“ nėra“, – po posėdžio žurnalistams sakė E. Vėlyvis.

Jis teigė, kad nesirengia skųsti šio teismo sprendimo.

„Jeigu teismai taip nusprendė, tai teks ir sumokėti. (...) į nuskriaustųjų sąskaitą, tai negaila to padaryti“, – kalbėjo režisierius.

Tuo tarpu prokuroras Stanislavas Barsulas aktoriams prašė skirti 7 tūkst. eurų baudas, o režisieriui 10 tūkst. eurų baudą.

Anot prokuroro, šių asmenų elgesys sutrikdė tikinčiųjų maldą, privertė kunigą nutraukti išpažinčių klausimą.

Aktoriai ir režisierius nuteisti dėl sąmoningo apeigų bažnyčioje sutrikdymo per praėjusių metų rugpjūtį vykusią Žolinės šventę. Šie maldos namai Šalčininkų rajone yra gausiai lankomi lenkų tautybės tikinčiųjų.

2018 metų rugpjūčio 15 dieną į Šalčininkų rajone, Turgelių miestelyje, esančią bažnyčią užėjo trys dvasininkais persirengę vyrai – aktoriai V. Cololo, M. Papinigis ir A. Storpirštis.

Jie lenkų kalba pasakojo apie „Siemens“ arenoje vyksiantį renginį „Zero live show“, į pamaldas susirinkusiems tikintiesiems siūlė ir dalijo netikras suktines.

Tuo metu bažnyčioje vyko bendra tikinčiųjų rožinio malda, išpažinčių klausymas.