Lietuvoje

2019.10.15 16:15

Vyriausybė Adamkui planuoja skirti dar vieną aptarnaujančio personalo darbuotoją

Ignas Jačauskas, BNS 2019.10.15 16:15

Vyriausybė kadenciją baigusiam prezidentui Valdui Adamkui planuoja skirti dar vieną aptarnaujančio personalo darbuotoją.

Trečiadienį ministrų kabinetas turėtų apsispręsti, ar šiuo metu tris aptarnaujančio personalo darbuotojus turinčiam kadenciją baigusiam prezidentui skirti dar vieną. Keturios pareigybės paskirtos ir kadenciją baigusiai prezidentei Daliai Grybauskaitei.

„Priėmus projektą abiem prezidentams, kurių įgaliojimai nutrūko, būtų numatyta vienoda garantija – paskirtos keturios aptarnaujančio personalo pareigybės. Tai kartu leistų ir veiksmingiau atlikti tas pareigas ir darbus, kurios tenka prezidentui nutrūkus jo įgaliojimams“, – atsakyme BNS nurodė prezidentūros komunikacijos grupė.

V. Adamkaus referentė Božena Bagonaitienė sveikino Prezidentūros sprendimą kreiptis į Vyriausybę.

„Tiesiog labai džiaugiamės, kad kreipėsi. Kaip bebūtų, bet pariteto principu abiems kadenciją baigusiems prezidentams turėtų būti numatytos vienodos garantijos. Tiktai ta priežastis“, – BNS sakė B. Bagonaitienė.

Ji nekonkretizavo, koks tai būtų darbuotojas. Anot B.Bagonaitienės, be jos, šiuo metu Adamkų šeimoje dirba vairuotojas ir namų šeimininkė.

92-iejų V. Adamkus prezidento pareigas ėjo 1998 - 2003 ir 2004 - 2009 metais.

Prezidento sutuoktinė Alma Adamkienė spalio pradžioje buvo paguldyta į Santaros klinikas dėl pasireiškusių insulto simptomų. Pasak B. Bagonaitienės, šiuo metu A. Adamkienė toliau gydoma reabilitacijoje klinikose.