Lietuvoje

2019.10.15 17:28

Pirmosios 100 dienų: prieš dešimtmetį Grybauskaitė džiaugėsi kritika, dabar Nausėda įvardijo vieną klaidą

palyginimui – vaizdo įrašai
Modesta Gaučaitė, LRT.lt2019.10.15 17:28

Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį surengė šimtui dienų šalies vadovo pareigose skirtą spaudos konferenciją. Tiesa, tikrasis G. Nausėdos šimtadienis – šeštadienį. Tokios spaudos konferencijos yra įprastas dalykas, jas rengė ir buvusi prezidentė Dalia Grybauskaitė. Portalas LRT.lt kviečia pažiūrėti ir palyginti G. Nausėdos ir D. Grybauskaitės šimto dienų spaudos konferencijas.

„Malonu matyti tiek daug žurnalistų, kurie dar iki šiol domisi prezidentės veikla, nors jau 100 dienų praėjo. Tikrai galiu pasidžiaugti, kad domėjotės visas 100 dienų, nedavėte man ramybės ir kritikavote, kiek galėjote ir kiek mokėtoje“, – 2009-aisiais vykusią spaudos konferenciją pradėjo tuomet pirmąją kadenciją pradėjusi D. Grybauskaitė.

Tuometė prezidentė tada sakė, kad kiekviena diena buvo kitokia, kupina skirtingų iššūkių, kai reikėjo improvizuoti, kurti ir mokytis. Tačiau D. Grybauskaitė sakė, kad tai yra gerai. Ji sakė to ir tikėjosi užimdama prezidentės pareigas.

Trumpai apžvelgdama darbus D. Grybauskaitė kalbėjo, kad per 100 dienų svarbiausia buvo pasirengti ekonomikos demonopolizacijai, ypač energetikos sektoriaus. „Kaip žinote, pasirašiau įstatymus, kurie leidžia Vyriausybei likviduoti LEO LT įmonę, taip išskaidyti susikoncentravusią energetikos sektoriaus monopoliją. Priimta elektros kainų skaičiavimo metodiką, leidžiančią <...> apkarpyti monopolijų apetitus“, – prieš dešimt metų kalbėjo D. Grybauskaitė.

Ji taip pat sakė per 100 dienų buvo pakeisti teisėjų atrankos kriterijai, vetuoti du įstatymai ir pateikti pasiūlymai įstatymams, kurias prezidentūra tuomet žadėjo pateikti.

Per pirmas 100 dienų D. Grybauskaitė vyko į 6 užsienio vizitus bei dalyvavo keturiose tarptautinėse organizacijose, susitiko su jų vadovais: „Tai yra Europos Komisija, Europos Parlamentas, Jungtinės Tautos ir NATO vadavietė“, – sakė prezidentė, pridurdama, kad siekiant didesnės Lietuvos integracijos su Vakarų valstybėmis, buvo pasirašyta strateginės partnerystės sutartis su Prancūzija.

Tuomet D. Grybauskaitė sulaukė klausimų ir apie ministrų darbą, ir apie CŽA kalėjimą Lietuvoje, užsienio politiką. Apie tai, kokias klaidas padarė paklausta prezidentė tiesiai neatsakė.

Pirmųjų Dalios Grybauskaitės 100 dienų prezidento poste spaudos konferencijos įrašas:

Prezidentės Dalios Grybauskaitės spaudos konferencija. 100 kadencijos dienų

Antradienį vykusi prezidento G. Nausėdos spaudos konferencija prasidėjo žodžiais: „Prabėgo 95 dienos nuo to meto, kai pradėjau eiti savo pareigas, kaip Lietuvos Respublikos prezidentas. Simboliška, kad sukakus 100 dienų mes būsime ne Lietuvoje. Artimiausiu metu išvykstu į Europos Vadovų tarybą <...>, vėliau tenka važiuoti į Japonijos imperatoriaus inauguracijos iškilmes.“

G. Nausėda kalbėjo apie jo Seimui teikiamus pasiūlymus, ragino skirti dėmesį pensininkams, pabrėžė solidarumo svarbą. Per pirmąsias šimtą dienų G. Nausėda vyko į 7 užsienio vizitus ir teigė, kad pirmiausia vyko į kaimynines valstybes, nes pagerinti Lietuvos vietos tarptautinėje bendrijoje neįmanoma nevystant santykių su kaimynais. Šalies vadovas taip pat pabrėžė ekonominės diplomatijos reikšmę.

Jis taip pat sukritikavo žemės ūkio ministrą, kuriam pradėjus vadovauti ministerijai, joje įdarbinti asmenys, susiję su jo atstovaujama partija. Kalbėdamas apie tai, kokias klaidas padarė nuo inauguracijos, G. Nausėdą įvardijo tik vieną: „Kol kas matau vieną klaida – nesklandžiai organizavome svečių kvietimą į vakarinę inauguracijos dalį. Šitą klaidą pripažįstu sau ir komandai.“ Kitų klaidų prezidentas sakė nepadaręs ir teigė, kad jei padarys – visas jas pripažins.

Pirmųjų Gitano Nausėdos 100 dienų prezidento poste spaudos konferencijos įrašas:

Gitano Nausėdos spaudos konferencija, skirta 100 dienų prezidentavimui apžvelgti: pasigedo solidarumo jausmo ir išskyrė savo klaidą
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.