Lietuvoje

2019.10.15 14:23

Politikai 100 Nausėdos dienų vertina teigiamai, tačiau priduria – kai kurie veiksmai stebina

Tiek valdantieji, tiek opozicija prezidento Gitano Nausėdos pirmąsias 100 dienų vertina teigiamai. Jie sutinka, kad Nausėda buvo itin aktyvus.

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis įsitikinęs, kad Seime bus pritarta prezidento Gitano Nausėdos mokesčių siūlymams, jei jie neprieštaraus Vyriausybės planams. Konservatoriai sako, kad iki šiol prezidentas tiek daug nėra kišęsis į Vyriausybės darbą. Liberalai aiškino, kad nors ir prezidentas dirba neblogai, tačiau jo nuolat minimos gerovės valstybės neįmanoma sukurti vien mokesčių pakeitimais.

„Manau teikia vilčių 100 dienų. Kritikuoti galima trūkumus, kryptys teisingos ,džiaugiuosi, kad yra nuoseklus, tikiuosi, toks liks ateinančius penkis metus“, – įspūdžiais pasidalijo LSDP pirmininkas Gintautas Paluckas.

„Neatsimenu momento, kad taip kištųsi į Vyriausybės darbą. Nebeaišku, kokius mokesčius turėsime, nes šiek tiek sferų nepasidalinimas“, – trumpai apie pirmąsias 100 G. Nausėdos dienų kalbėjo konservatorių vedlys Gabrielius Landsbergis.

„Jei žiūrėtume kaip prezidento veiksmais kuriama gerovės valstybė, tai vien mokesčių didinimu tu gali sukurti gerovės valstybę, bet ar žmonės jausis gyvendami gerovės valstybėje padidinus mokesčius?“, – svarstė liberalas Eugenijus Gentvilas.

LRT.lt primena, kad šeštadienį sueis 100 dienų, kai prezidentas Gitanas Nausėda eina šalies vadovo pareigas. Tądien prezidentas bus išvykęs, todėl antradienį surengė spaudos konferenciją, kurioje apžvelgė per beveik šimtą dienų įgyvendintas iniciatyvas, įvykusius užsienio vizitus ir pateiktus įstatymų pakeitimo projektus.