Lietuvoje

2019.10.15 13:09

Oficialu: gautas dokumentas dėl Pranckiečio atstatydinimo, surinkti 53 parašai

atnaujinta 13.15
Gytis Pankūnas, LRT.lt2019.10.15 13:09

Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja, „valstietė“ Rima Baškienė antradienį pranešė gavusi dokumentą dėl parlamento pirmininko Viktoro Pranckiečio atstatydinimo.

„Po pareiškimu yra pasirašę 53 Seimo nariai“, – Seimo plenarinio posėdžio metu paskelbė R. Baškienė.

LRT.lt primena, kad Seimo pirmininko atleidimui reikia ne mažiau kaip 71 balso „už“.

R. Baškienė pranešė, kad V. Pranckiečio atstatydinti siekiama dėl to, kad šis nesilaikė valdančiosios koalicijos sutarties nuostatų.

„Konstatuojama, kad Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, žinodamas apie Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, Lietuvos socialdemokratų darbo bei partijos „Tvarka ir teisingumas“ 2019 m. gegužės 30 d. pasirašytą Memorandumą, prie kurio pakviesta prisijungti ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga, ir jame išreikštą partijų siekį suburti valdančiąją koaliciją, sistemingai veikė prieštaraudamas Memorandumo nuostatoms bei kenkdamas šių partijų koalicijos ir ja pagrįstos valdančiosios daugumos formavimuisi Lietuvos Respublikos Seime ir dėl to prarado pasitikėjimą, vadovaudamiesi Seimo statuto 217 straipsnio nuostatomis pareiškiame, kad siūlome Seimui atleisti iš pareigų Seimo Pirmininką Viktorą Pranckietį“, – dokumento tekstą skaitė R. Baškienė.

Kaip anksčiau rašė LRT.lt, šiemet performavus valdančiąją koaliciją, Seimo pirmininko postas, kaip numatyta koalicijos sutartyje, buvo perleistas „socialdarbiečiams“. Nepaisant to, dabartinis Seimo pirmininkas V. Pranckietis savo noru iš pareigų nesitraukia.

LVŽS lyderis Ramūnas Karbauskis ne kartą minėjo, kad V. Pranckietis turi trauktis ir vykdyti koalicinius susitarimus. V. Pranckietis, jam grasinant pašalinimu iš partijos dėl to, kad šis nesitraukia iš Seimo pirmininko pareigų, pats pasitraukė iš LVŽS gretų.

R. Karbauskis teigė, kad „valstiečiai“ turi sulaukti, kol visi koalicijos partnerių atstovai Seime sugrįš iš komandiruočių – tam, kad valdantiesiems užtektų balsų parlamento vadovo nuvertimui. Pats V. Pranckietis tai vadina šantažu ir asmeninėmis R. Karbauskio ambicijomis.

Balsavimas dėl V. Pranckiečio atstatydinimo planuojamas ketvirtadienį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt