Lietuvoje

2019.10.15 17:54

Šiurpūs paauglių nusikaltimai Jurbarke: meras tikina, kad dabar jaunimas gali jaustis saugiai

Edvardas Kubilius, Rūta Kupetytė, LRT RADIJO laida „10-12”, LRT.lt2019.10.15 17:54

LRT RADIJO tiesioginės transliacijos iš mažųjų Lietuvos kultūros sostinių tęsiasi. Šįkart žurnalistai Edvardas Kubilius ir Rūta Kupetytė lankėsi Vadžgiryje, kur kalbėjosi su Jurbarko rajono meru Skirmantu Mockevičiumi. Viena iš aptartų aktualijų – Jurbarko mieste vienas po kito įvykdyti keli itin sunkūs nusikaltimai. Mero teigimu, buvo padarytos išvados, todėl Jurbarko jaunimas gali jaustis saugiai.

Pavasarį Jurbarką sukrėtė paauglių smurtas. Kaip įtariama, 17 metų vaikinas užmušė savo draugą, o, lyg to būtų buvę maža, per moksleivių šventę sodyboje vietos politikų sūnus stipriai sumušė dešimtokę ir bandė ją išprievartauti. Dar vienos tragedijos išvengta ir prie Jurbarko sporto klubo, kai nepilnamečiai kėsinosi sumušti keturiolikmetę.

Jurbarko rajono mero S. Mockevičiaus teigimu, šie kraupūs įvykiai ne tik sujaudino vietos bendruomenę, bet ir ją suvienijo.

„Tiek vietos gyventojai, tiek psichologai, tiek mokytojai labai padėjo. Daug kalbėjomės su pedagogais, analizavome priežastis, lėmusias šiuos įvykius. Tai buvo tarpusavyje nesusiję įvykiai, kurie sutapo. Labai gaila, kad taip įvyko.

Aš manau, kad buvo padarytos išvados, ir Jurbarko jaunimas gali jaustis saugiai. Ypač daug padėjo policijos pareigūnai. Moksleiviai buvo bauginami spaudoje ir socialiniuose tinkluose sklindančia informacija, tačiau ši nepasiteisino“, – LRT RADIJUI komentuoja Jurbarko rajono meras.

Jis sako, jog mokytojai buvo skatinami teikti pagalbą, o ne eskaluoti buvusius įvykius: „Tokie įvykiai paprastai apauga gandais, o informacijos tikslumas čia yra svarbiausias. Psichologinė pagalba buvo suteikta tiek nukentėjusiai merginai, tiek jos bendraklasiams, kad šie suprastų situaciją ir daugiau tokių atvejų nebūtų.“

Pašnekovo manymu, žiaurus paauglių elgesys atkeliauja iš šeimos.

„Vaiko asmenybė formuojasi pirmaisiais gyvenimo metais, todėl pirmoji užduotis tenka šeimai, kuri turi rodyti jam dėmesį. Problema yra ta, kad dalis žmonių neturi socialinių įgūdžių ir negali parodyti pavyzdžio. Dėl to vaikai, patekę į neigiamą aplinką, linksta nusikalsti“, – sako S. Mockevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt