Naujienų srautas

Lietuvoje2019.10.15 11:57

Zbignevas Jedinskis: turiu leidimą dirbti su įslaptinta informacija, o Laurynas Kasčiūnas naudoja šantažą

Dainora Karklytė, ELTA 2019.10.15 11:57

Seimo Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) frakcijos narys Zbignevas Jedinskis sako, kad Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininko pavaduotojas Laurynas Kasčiūnas jį šantažuoja, ragindamas prašyti leidimo dirbti su įslaptinta informaciją ir abejodamas jo lojalumu Lietuvos valstybei, bei patvirtina – leidimą dirbti su įslaptinta informacija jis turi.

Z. Jedinskis teigia, kad LLRA-KŠS ruošia pareiškimą, iškeliantį abejonę, kad L. Kasčiūnas pats gali dalyvauti veiklose, nukreiptose prieš valstybės interesus.

„Aš nenoriu susipažinti su įslaptinta informacija, kol man tenka bendrauti su asmenimis, galimai bendradarbiaujančiais su kitų valstybių specialiosiomis tarnybomis“, – antradienį Seime surengęs spaudos konferenciją pakartojo Z. Jedinskis.

Vis dėlto jis atskleidė, kad reikalingą leidimą dirbti turi.

„Aš tą leidimą turiu“, – pabrėžė Z. Jedinskis.

Seimo NSGK pirmininko pavaduotojas L. Kasčiūnas praėjusią savaitę paragino kolegą Z. Jedinskį kuo greičiau kreiptis į Valstybės saugumo departamentą (VSD) dėl teisės dirbti su įslaptinta informacija suteikimo, primena ELTA.

„Tik turėdamas tokią teisę jis, šiuo metu būdamas savo kolegos Michalo Mackevičiaus pakaitiniu nariu NSGK komitete, visavertiškai realizuotų savo pareigas bei užtikrintų sklandų komiteto darbą, jei jo kolega susirgtų ar negalėtų dalyvauti komiteto posėdžiuose“, – sakė L. Kasčiūnas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi