Lietuvoje

2015.08.11 11:09

Laidoje „Gyvenimas” – ryškiausios Vietnamo spalvos ir už kampo tykantys pavojai

2015.08.11 11:09

Karjerą televizijoje į meilę Vietname išmainiusi Vita niekada šio žingsnio nesigailėjo. Gyvenimas didžiausiame šios šalies mieste Saigone jai dovanojo neįkainojamas asmenines patirtis – nutrūkusį romaną su ten gyvenusiu prancūzu ir naujus jausmus vyrui, tapusiu lietuvės sutuoktiniu bei dviejų dukrų tėvu.

„Jaučiausi, kaip patekusi į gatvės beprotnamį! Aplink – tūkstančiai keistai manevruojančių motorolerių, nesibaigiantis dūzgesys ir veiksmas, kurio net nespėja gaudyti akis“, – apie pažintį su Vietnamu sako ten šešerius metus praleidusi žurnalistė ir rašytoja Vita Vilimaitė, šį trečiadienio vakarą LRT žiūrovams atskleisianti vietnamietiškas Azijos spalvas.

Karjerą televizijoje į meilę Vietname išmainiusi Vita niekada šio žingsnio nesigailėjo. Gyvenimas didžiausiame šios šalies mieste Saigone jai dovanojo neįkainojamas asmenines patirtis – nutrūkusį romaną su ten gyvenusiu prancūzu ir naujus jausmus vyrui, tapusiu lietuvės sutuoktiniu bei dviejų dukrų tėvu. Ne ką mažesnė dovana – pati pažintis su kontrastų kupinu Vietnamu bei jo žmonėmis. „Tai neįkainojamas gyvenimo etapas, nors draugystė su Saigonu prasidėjo visai neromantiškai. Į pirmuosius namus ateidavo žiurkės, įvairiausio dydžio tarakonai ir vorai“, –  šypsosi tik ką knygą apie gyvenimą šiame be paliovos dūzgiančiame Azijos mieste išleidusi rašytoja Vita Vilimaitė Lefebvre Delattre.

Daugiau nei septynis milijonus gyventojų turinčiame Hošimino mieste, europiečiams geriau pažįstamu Saigono pavadinimu, lietuvė tęsė ir žurnalistės karjerą. „Pavaikštinėjus miesto gatvėmis mėnesį, darėsi nuobodu, daug kas matyta, todėl norėjosi veiklos. Netikėta pažintis su vieno turtingo verslininko žmona – garsia Vietnamo TV laidų vedėja ir žurnalų leidėja, man leido pamatyti, kaip ten viskas atrodo iš vidaus“, –  jau šį trečiadienio vakarą LRT televizijos laidos „Gyvenimas“ žiūrovams atviraus Vita. 37-erių metų lietuvė neslepia pamilusi visokį Vietnamą: kvapų bei spalvų kupinus maisto turgus, senų kolonijinių namų kvartalus, beprotiško grožio paplūdimius, laukinę gamtą, ramybe alsuojančias budizmo šventyklas ir keistų įpročių kupinus vietinius gyventojus. Tiesa, iš pradžių ji manė, kad nuolat motorolerių triukšme paskendusiame megapolyje su bet kokia ramybe ar tyla jai teks atsisveikinti.

„Tas nesibaigiantis chaosas kiekvieną atvykėlį verčia pasijusti patekus į kažkokį gatvės beprotnamį. Iš pradžių maniau, kad tikrai čia išprotėsiu!“, –  dabar su šypsena veide prisimena V. Vilimaitė. Bėgant laikui ir vis daugiau bendraujant su vietiniais gyventojais, rašytoja suprato, kad Vietname visada bus tik svečias, tad per kurį laiką prisitaikė prie čionykščio gyvenimo būdo.

O kokią šią egzotišką šalį išvydo LRT televizijos laidos „Gyvenimas“ kūrėjų komanda, jau šį trečiadienio vakarą žiūrovams pristatysianti trečiąją kelionių dokumentikos „Kruizas: Azija“ dalį? Per dvi čia praleistas dienas intriguojančio vasaros projekto autoriai leidosi į jaunystės paieškas supuvusiais kiaušiniais dvokiančiame karštame purve bei kilo į garsiausias šventyklas iš arti pamatyti ir užfiksuoti neįtikėtinos ištvermės reikalaujančias aukojimo apeigas. Tačiau Vietnamas lietuvių žurnalistams tapo ir pavojingiausia stotele. Netikėta akistata su plėšikų gauja pačiame Saigono centre „Gyvenimas“ prodiuseriui Edvardui Žičkui ir operatoriui Mariui Nemaniui kainavo ilgas ir nervų kupinas valandas Vietnamo areštinėje. Pasakojimas apie tai – trečiadienį 21.00 val. per LRT televiziją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.