Naujienų srautas

Lietuvoje2019.10.15 09:23

LVŽS frakcija nusprendė: Karbauskis keliauja į Seimo valdybą

nori Žemaitaičio pasitraukimo; atnaujinta 10.28

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis pareiškė, kad „Tvarkos ir teisingumo“ lyderis Remigijus Žemaitaitis, kuris nepriklauso valdančiajai koalicijai priklausančiai frakcijai, turi pasitraukti iš Seimo pirmininko pavaduotojų. Pati LVŽS frakcija nutarė R. Karbauskį deleguoti į Seimo valdybą.

„Nubalsavo frakcija vienbalsiai, vienam susilaikius – susilaikė Seimo vicepirmininkas dėl to, kad nenorėjo už save balsuoti – kad į Seimo vadovybę bus deleguojami trys frakcijos nariai, tai yra du dabartiniai pavaduotojai Rima Baškienė ir Arvydas Nekrošius, bei nutarta, kad būsiu deleguotas aš“, – antradienį žurnalistams Seime po „valstiečių“ frakcijos posėdžio sakė R. Karbauskis.

R. Karbauskis teigė, kad trečiadienį LVŽS frakcija spręs, ką išrinkti nauju frakcijos seniūnu, kadangi jis žada dirbti Seimo pirmininko pavaduotoju.

Į kokias pareigas pretenduos pats R. Karbauskis, kol kas neatskleidžiama. Jis sako, kad tai paaiškės vėliau.

R. Karbauskis kol kas neatskleidė, kokias pareigas jis žada užimti Seimo valdyboje – parlamento pirmininko ar pavaduotojo.

„Mes šnekėsimės apie tai koalicinėje taryboje, nes iš tikrųjų koalicinė taryba turės šį sprendimą priminėti. Partija negali tokio sprendimo priimti, yra sutartis kol kas tokia, kokia yra. Jeigu sutartį bus nutarta pakeisti, tai bus tada kitaip“, – dėstė LVŽS lyderis.

Anksčiau antradienį R. Karbauskis teigė, kad antradienį bus sprendžiamas „tvarkiečių“ lyderio Remigijaus Žemaitaičio likimas Seimo valdyboje.

Po LVŽS frakcijos posėdžio žurnalistams R. Karbauskis patvirtino, kad kreipsis į R. Žemaitaitį, ragindamas jį atsistatydinti iš Seimo pirmininko pavaduotojo posto.

„Aš kreipsiuosi šiandien į R. Žemaitaitį, sakydamas, kad jis turėtų pasitraukti arba Seimas turės balsuoti“, – tvirtino R. Karbauskis.

Jis teigė, kad kol kas nėra svarstoma padidinti Seimo pirmininko pavaduotojų skaičių.

Pasak R. Karbauskio, „valstiečiai“, spręsdami Seimo valdybos pokyčių klausimus, toliau planuoja, kad Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis bus atstatydintas iš pareigų.

„Jeigu trūks vieno pavaduotojo, jis vis tiek bus renkamas. Šioje situacijoje mes tikrai nesvarstėme varianto, kad būtų, jei jis (V. Pranckietis – LRT.lt) liktų. Mes svarstėme variantą, kad jis atstatydinamas ir kaip viskas dėliojasi. Jeigu susiklostytų kitaip, koalicinė taryba kartu galvos, ką daryti“, – kalbėjo R. Karbauskis.

Žemaitaitis neatmeta galimybės trauktis iš Seimo vicepirmininko posto

R. Žemaitaitis neatmeta galimybės trauktis iš Seimo pirmininko pavaduotojo posto, tačiau dėl to turėtų spręsti jį delegavusi partija.

„Yra koalicinė sutartis su „Tvarka ir teisingumu“. Rytoj bus valdybos posėdis su Seimo nariais, kurie yra „Tvarkos ir teisingumo“ atstovai Seime. Pasitarsime, ką reikia daryti. Jeigu partija nuspręs, kad reikia man trauktis ir deleguoti kitą narį, tai taip ir reikės padaryti“, – antradienį žurnalistams sakė R. Žemaitaitis.

Pasak jo, naują partiją kuriantis Seimo narys Vytautas Kamblevičius pats pasišalino iš „Tvarkos ir teisingumo“ partijos.

„Jis pats pasišalino iš partijos. Kai tu neturi palaikymo partijoje, tai tu turi daryti kažkokius sprendimus. Manau, kad ta klounada, kuri tęsiasi keletą savaičių, turėjo baigtis“, – apie V. Kamblevičių kalbėjo R. Žemaitaitis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi