Naujienų srautas

Lietuvoje2019.10.14 10:52

Karbauskis planuoja trauktis iš LVŽS frakcijos seniūno pareigų

atnaujinta 11.06
Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2019.10.14 10:52

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis pirmadienį planuoja trauktis iš LVŽS frakcijos seniūno pareigų, praneša naujienų portalas delfi.lt.

Portalui LRT.lt R. Karbauskis patvirtino, kad ketina dirbti Seimo vadovybėje, bet neatskleidė, ar sieks būti Seimo pirmininku ar vicepirmininku.

„Jūs žinote, kad jei žmogus tampa Seimo vadovybės dalimi, jo pareigos nėra suderinamos su frakcijos seniūno pareigomis. Frakcija balsuos. Seimo pirmininku ar pavaduotoju ir, jei pavaduotoju, tai kokiu, paaiškės po koalicinės tarybos posėdžio, kuris jau bus to, kada mes turėsime laisvą Seimo pirmininko poziciją“, – portalui LRT.lt komentavo R. Karbauskis.

Pagal vasarą pasirašytą koalicinę sutartį, Seimo pirmininko postas turi atitekti Lietuvos socialdemokratų darbo partijos atstovui. Būtent šia priežastimi remiantis iš parlamento vadovo pareigų norėta pašalinti Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį. Tiesa, vėliau pats V. Pranckietis paliko LVŽS, nes buvo apkaltintas koalicinės sutarties nevykdymu. V. Pranckietis teigia, kad R. Karbauskis siekia nušalinti jį dėl asmeninių priežasčių.

LRT.lt primena, kad balsavimas dėl Viktoro Pranckiečio Seime numatomas jau šią savaitę, spalio 17-ąją. Tam, kad parlamento vadovas būtų nušalintas, reikia surinkti daugiau nei 71 balsą. Valdančiojoje daugumoje šiuo metu yra 75 parlamentarai. Opozicijos atstovai anksčiau teigė, kad tokiame balsavime dalyvauti neketina.

Jei balsavimas dėl V. Pranckiečio nušalinimo pavyktų, Seimas vėl turėtų balsuoti dėl naujojo pirmininko skyrimo. Pasirašius koalicijos sutartį Seimo pirmininko kėdė buvo matuojama „socialdarbiečių“ pirmininkui Gediminui Kirkilui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi