Lietuvoje

2015.08.10 17:07

Prezidentė ragina kurti specialų fondą Pietryčių Lietuvai

BNS2015.08.10 17:07

Prezidentė Dalia Grybauskaitė sako palaikanti iniciatyvą steigti specialų Pietryčių Lietuvos plėtros fondą ar specialią programą šiam regionui, nes gausiai lenkų gyvenamo krašto potencialas kol kas nėra išnaudojamas.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė sako palaikanti iniciatyvą steigti specialų Pietryčių Lietuvos plėtros fondą ar specialią programą šiam regionui, nes gausiai lenkų gyvenamo krašto potencialas kol kas nėra išnaudojamas.

„Šiems regionams reikia nuolatinio dėmesio. Būtent todėl palaikau iniciatyvą steigti specialų Pietryčių Lietuvos plėtros fondą ar specialią programą šiam regionui“, – sakė prezidentė laikraščiui „Kurier Wilenski“. Interviu pirmadienį paskelbtas laikraščio interneto svetainėje.

Pasak šalies vadovės, „panašios iniciatyvos padeda mažinti socialinę atskirtį ir kurti daugiau darbo vietų, stiprina dialogą su žmonėmis, taip pat prisideda prie to, kad visi mūsų piliečiai jaustųsi geriau ir saugiau“.

Seimas po pateikimo yra pritaręs konservatoriaus Valentino Stundžio idėjai steigti Pietryčių Lietuvos regiono plėtros fondą, tačiau tam kol kas nepritaria Vidaus reikalų ministerija.

Jos teigimu, vystyti regionų politiką pakanka dabartinio teisinio reguliavimo, o kai kurie siūlomo įstatymo projekto straipsniai gali prieštarauti Konstitucijai, nepagrįstai riboti Vyriausybės įgaliojimus.

D. Grybauskaitės teigimu, Vilniaus ir Šalčininkų rajonams ilgą laiką valstybės dėmesys „buvo gerokai per mažas“. Pasak prezidentės, abu rajonai atsilieka nuo šalies vidurkio pagal tokius rodiklius kaip nedarbas, vidutinis atlyginimas, tiesioginių investicijų pritraukimas.

„Pietryčių Lietuvos regiono situacija yra išskirtinė ir dėl socialinių, ir dėl politinių, ir dėl ekonominių priežasčių. Šiam regionui reikia aktyvesnio šalies valdžios dėmesio vietos problemoms, stipresnio dialogo su šių rajonų gyventojais“, – teigė prezidentė.

D. Grybauskaitė interviu sakė, kad „įtampos tarp lietuvių ir lenkų tautybės Lietuvos piliečių dažnai kuriamos dirbtinai, siekiant politinių tikslų“.

„Jos specialiai kurstomos iš išorės arba tuo užsiima savų interesų turintys atskiri politikai. Žmogaus tautybė ir tapatybė naudojamos kaip politiniai įrankiai. Toks žmonių nuteikinėjimas, kiršinimas siekiant politinės naudos yra žalingas visai valstybei. Todėl turime stengtis, kad visi Lietuvos žmonės gyventų darniai. Visi asmeniniu pavyzdžiu turime rodyti, kad nuoširdžiai to siekiame“, – teigė šalies vadovė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.