Lietuvoje

2019.10.12 16:25

Ant sienos nugulęs meno kūrinys išniekintas antisemitiniais simboliais

LRT.lt2019.10.12 16:25

Šeštadienį meno projekto „Sienos prisimena“ socialiniame tinkle paskelbta, kad vienas jų kūrinių – „Išminčius“ – buvo išniekintas antisemitiniais ženklais. Skelbiama, kad projekto atstovai ketina kreiptis į teisėsaugos institucijas.

Kaip skelbiama „Sienos prisimena“ paskyroje, šalia vieno iš meno kūrinių, nupiešto ant pastato sienos, buvo dažais nupiešta antisemitinių simbolių. Spėjama, kad tai galėjo nutikti penktadienio naktį arba šeštadienį ryte.

„Graffiti kūrinys apipieštas antisemitiniais simboliais. Prašome atsiliepti įvykio liudininkus. Bet kokia informacija apie šį neapykantos ir vandalizmo aktą gali būti labai svarbi. Tai padaręs žmogus ar žmonės turi už tai atsakyti.

Tikime, kad gyvename valstybėje, kurioje neapykanta nėra ir nebus toleruojama. Dėl nusikaltimo išaiškinimo kreipsimės į policiją“, – skelbiama „Facebook“ paskyroje.

Portalas LRT.lt primena, kad tau rugsėjo viduryje šalia sostinėje esančio Lietuvos žydų bendruomenės pastato iš gėlių vazono žemių buvo supilta svastika. Tuomet policija pradėjo tyrimą dėl neapykantos kurstymo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.