Lietuvoje

2019.10.12 13:14

Suvalkijoje įkūrė pažintinį pojūčių taką – kviečia pasivaikščioti skalda, grikių lukštais ir stiklo šukėmis

Pasivaikščioti basomis ant stiklo šukių, grikių lukštų, žilvičių ar akmenų, senuoju Marijampolės grindiniu, vilios Šunskų parke įrengtas pažintinis pojūčių takas. Pasak specialistų, tokia pramoga gryname ore – ir sveikatinimas, ir poilsis. Šalia pažintinio tako įsikūręs fazanynas, kuris irgi tampa traukos centru.

Nusiauni batus ir žengi europinės vėžės „Rail Baltica“ sankasos skalda, toliau žingsniuoji senuoju Marijampolės grindiniu. Čia pat kojų padus dirgina Marijampolės stadiono dirbtinė danga.

Toliau, pasak pažintinio tako Šunskų parke įkūrėjų, padai liečia daugybę skirtingų faktūrų medžiagų.

Nugludintas stiklo šukes keičia akmenukai, šiaudai, kankorėžiai, smėlis, medžio drožlės – 28 skirtingų medžiagų paviršiai.

„Įvairios dangos, ir rieduliai, vietiniai iš laukų surinkti, mediniai rąstukai, yra grikių mulčius, yra žilvičiai, yra švendrai , na o stiklas, čia toks mano arkliukas, ekstremalus sportas“, – pasakoja Šunskų seniūnas Rimantas Leleckas.

Yra įrodyta, kad vaikščioti basomis gamtoje sveika. Tai stiprina imuninę sistemą, padeda atsipalaiduoti. Pirmieji lankytojai, įveikę beveik šimto metrų taką sako, kad pojūčiai įvairūs.

Šalia pažintinio pojūčių tako įsikūręs Šunskų fazanynas kasdien taip pat sulaukia svečių, savaitgaliais pasigrožėti ilgauodegiais paukščiais čia traukia ekskursijos iš tolimesnių regionų.

Plačiau žiūrėkite nuo 3:30 min.

Žinios. Sovietmetį menančios šiukšlių šachtos: sostinė atsisako, Kaunas kol kas užsandarinti neketina