Lietuvoje

2019.10.11 21:02

Geriausioms savivaldybėms įteiktos „Auksinės krivūlės“

Saulius Jakučionis, BNS2019.10.11 21:02

Minint Vietos savivaldos dieną penktadienį Vilniuje vykstančioje „Auksinių krivūlių“ ceremonijoje apdovanotos labiausiai įvairiose srityse nusipelniusios savivaldybės.

Per renginį 14 ministerijų, Lietuvos verslo konfederacijos, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje ir Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos vadovai paskelbė savo įsteigtų nominacijų savivaldybes – laureates.

Aplinkos ministerija apdovanojo Panevėžio rajono savivaldybę už aktyviausias pastangas skatinti gyventojus prisijungti prie vandentiekio. Energetikos ministerijos nominacijos sulaukė Klaipėdos miestas už elektrinio miesto viešojo transporto skatinimą ir plėtrą.

Kelmės rajono savivaldybė buvo apdovanota Finansų ministerijos už atsakingą požiūrį į efektyvų finansų valdymą, o Šiaulių miesto savivaldybė gavo auksinę krivūlę už nuolatinį ir glaudų ryšį su Lietuvos kariuomenės padaliniais.

Kultūros ministerija apdovanojo krivūle Anykščių rajoną už kultūros puoselėjimą, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija – Tauragės rajoną už bendradarbiavimą su nevyriausybinėmis organizacijomis bei ambicingus planus šioje srityje, Susisiekimo ministerija – Vilniaus miestą už didžiausią pažangą gerinant eismo saugą.

Sveikatos apsaugos ministerijos nominacijos sulaukė Klaipėdos rajono savivaldybė už visuomenės sveikatos stiprinimą, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija apdovanojo Utenos rajono savivaldybę už aukštus ugdymo rezultatus siekiant mokinių pasiekimų tolygumo, o Širvintų rajono savivaldybė gavo Teisingumo ministerijos auksinę krivūlę už įgyvendintą įstatymą dėl pranešėjų apsaugos.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija skyrė krivūlę Akmenės rajono savivaldybei už investicinės aplinkos gerinimą, Užsienio reikalų ministerija – Šilutės rajono savivaldybei už viešosios diplomatijos puoselėjimą, Vidaus reikalų ministerija – Raseinių rajono savivaldybei už bendruomeniškumo stiprinimą, o Žemės ūkio ministerija – Pasvalio rajono savivaldybei už sėkmingai įgyvendintus vandentvarkos projektus.

Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje auksine krivūle apdovanojo Joniškio rajoną, pavadinusi nominaciją „Stipri bendruomenė – stipri Europa“.

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba už lyčių lygybės skatinimą įvertino Kėdainių rajono savivaldybę.

Lietuvos verslo konfederacija skyrė apdovanojimą Akmenės rajono savivaldybei už investicijų pritraukimą ir verslo plėtrą.

„Šiandien Auksinės krivūlės iškeliaus ten, kur pastebimos ryškiausios iniciatyvos ir pastangos žmonių gerovei kurti. Pasidžiaukime drauge su jais ir visi siekime dar daugiau“, – pranešime cituojamas Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas, Jonavos meras Mindaugas Sinkevičius.

14 kartą asociacijos organizuojamame renginyje taip pat įteikti „Auksinės krivūlės riterio“ apdovanojimai asmenims, ypač nusipelniusiems Lietuvos savivaldai, jos plėtrai ir stiprinimui.

Statulėles gavo Vištyčio seniūnas Bronislavas Polita, Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis ir Kretingos rajono savivaldybės tarybos narys Juozas Mažeika.

Nuo 2007 metų Lietuvoje spalio 10 dieną minima Vietos savivaldos diena.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt