Naujienų srautas

Lietuvoje2019.10.11 14:41

Nausėda: į regionų problemas Vilniuje buvo žiūrima pro pirštus

Benas Brunalas, ELTA 2019.10.11 14:41

Pernelyg ilgai į savivaldybių ir regionų problemas Vilniuje buvo žiūrima pro pirštus, sakė prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmuose vykstančiame regionų forume.

Šalies vadovas savo kalboje tikino suprantąs savivaldos atstovų reiškiamas nuoskaudas ir teigė, kad atskirties tarp regionų mažinimas turėtų būti vienas iš valstybės prioritetų.

„Girdžiu ir suprantu savivaldos atstovų nuoskaudą, kad pernelyg ilgai į savivaldybių ir regionų problemas Vilniuje buvo žiūrima pro pirštus. Šalis vystėsi netolygiai, o tai reiškia – ir netvariai. Tai tikrai nebuvo vien regionų problema. Šiandien mes jau turime ieškoti būdų, kaip mažinti regioninę atskirtį. Lengva nebus, tačiau mes galime tai padaryti“, – sakė G. Nausėda.

Jo teigimu, pirmasis žingsnis, kurį reikės žengti – pasitikėjimo tarp savivaldos ir centrinės valdžios atkūrimas.

„Vienas didžiausių iššūkių bus sustiprinti pasitikėjimą. Ne paslaptis, kad praeityje jo trūko bendraujant nacionalinių ir savivaldos institucijų atstovams. Tai ribojo jūsų, brangūs savivaldos vadovai, galimybes efektyviai veikti. Tai trukdė mums visiems siekti bendrų tikslų“, – kalbėjo prezidentas.

G. Nausėda nepraleido progos ir pagirti naująją Vidaus reikalų ministerijos (VRM) vadovybę. Pasak jo, Lietuvos lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjungai priklausančios Ritos Tamašunienės vadovaujama VRM jam teikia vilčių.

„Vilčių man teikia tai, kad naujoji Vidaus reikalų ministerijos vadovybė ne iš nuogirdų žino, ką reiškia savivaldos politika. Tačiau rimto postūmio teigiama kryptimi nebus be kokybiško dialogo. Tam mes ir esame čia“, – sakė prezidentas.

Regionų forumas organizuojamas kartu su Vidaus reikalų ministerija. Jame dalyvauja ministerijų, prezidentūros atstovai, Seimo nariai, Lietuvos savivaldybių asociacijos vadovai ir svečiai iš visų šalies savivaldybių.
Kaip skelbia Prezidentūra, organizuojamu forumu siekiama ieškoti būdų, kaip stiprinti šalies regionus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

TS-LKD kandidatas Audrius Petrošius su bendražygiais laukia rinkimų rezultatų
Klaipėdos ritmas