captcha

Jūsų klausimas priimtas

Pokyčiai LVAT: į R. Piličiausko postą kandidatuoja tik I. Jarukaitis

Teisėjų tarybai pritarus, prezidentė Dalia Grybauskaitė dekretu iš pareigų atleidžia Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) pirmininką Ričardą Piličiauską. Į jo vietą kandidatuoja tik vienas kandidatas – LVAT teismo teisėjas Irmantas Jarukaitis.
Ričardas Piličiauskas. A. Ufarto (BFL) nuotr.
Ričardas Piličiauskas. A. Ufarto (BFL) nuotr.

Teisėjų tarybai pritarus, prezidentė Dalia Grybauskaitė dekretu iš pareigų atleidžia Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) pirmininką Ričardą Piličiauską. Į jo vietą kandidatuoja tik vienas kandidatas – LVAT teismo teisėjas Irmantas Jarukaitis.

Pirmadienį paskelbtu dekretu R. Piličiauskas pareigas nustos eiti nuo rugsėjo 7 dienos, pasibaigus paskyrimo į šias pareigas terminui.

46 metų R. Piličiauskas LVAT vadovavo nuo 2010 metų rugsėjo.

LVAT teisėjas dirba nuo 2000 metų pabaigos, nuo 2008 metų kovo tapo šio teismo pirmininko pavaduotoju, o nuo 2008-ųjų lapkričio laikinai ėjo šio teismo pirmininko pareigas.

R. Piličiauskas taip pat yra Teisėjų tarybos narys.

Birželį prezidento kanceliarija pradėjo teisėjų atrankos procedūrą į Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo pirmininko pareigas. Asmenų, ketinančių dalyvauti atrankoje, sąrašas turėjo būti sudarytas iki rugpjūčio 3 dienos.

Nacionalinės teismų administracijos Komunikacijos skyriaus vedėja Živilė Navickaitė-Babkin patvirtino, kad atrankoje dalyvauti į LVAT vadovus panoro tik vienas kandidatas – LVAT teismo teisėjas Irmantas Jarukaitis. Ši informacija perduota Prezidentūrai.

I. Jarukaitis šiuo metu eina LVAT teismo pirmininko pavaduotojo pareigas.

42 metų I. Jarukaitis Vilniaus universitete įgijo teisininko kvalifikaciją, 2008 metais jam suteiktas socialinių mokslų (teisės) daktaro laipsnis. Nuo 1999 metų teisėjas yra Vilniaus universiteto Teisės fakulteto Viešosios teisės katedros asistentas, lektorius.

1995–1997 metais I. Jarukaitis dirbo Krašto apsaugos ministerijoje vyr. specialistu, 1997–2010 metais dirbo Europos teisės departamente prie Teisingumo ministerijos.

Nuo 2010 metų I. Jarukaitis dirba LVAT teisėju, o nuo 2012 metų pabaigos – šio teismo pirmininko pavaduotoju.

LVAT nagrinėja apeliacinius skundus ir atskiruosius skundus dėl apygardų administracinių teismų sprendimų, kaip pirmoji ir galutinė instancija nagrinėja tam tikras bylas, įstatymų priskirtas tik jo kompetencijai – pavyzdžiui, prašymus ištirti norminių administracinių aktų teisėtumą, klausimus, susijusius su rinkimais, referendumais ir kt. LVAT sprendimai ir nutartys administracinėse bylose yra galutiniai ir neskundžiami.

Šis teismas, kaip aukščiausioji teisminė pakopa administracinėse bylose, taip pat yra įpareigotas formuoti vienodą administracinių teismų praktiką, aiškinant ir taikant įstatymus bei kitus teisės aktus. LVAT per metus išnagrinėja per 3 tūkst. įvairių bylų. LVAT dirba 18 teisėjų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...