Lietuvoje

2015.08.10 12:55

Kai kuriose savivaldybėse ribojamas žmonių patekimas į miškus

ELTA 2015.08.10 12:55

Vyraujant sausiems orams ir iškilus miškų gaisrų grėsmei, Aplinkos ministerija kai kurių savivaldybių prašo apriboti patekimą į miškus.

Vyraujant sausiems orams ir iškilus miškų gaisrų grėsmei, Aplinkos ministerija kai kurių savivaldybių prašo apriboti patekimą į miškus.

Pasak aplinkos viceministro Lino Jonausko, dar sekmadienį visoje šalyje daugelyje urėdijų vyravo trečios-ketvirtos klasės miškų gaisringumas, kas reiškia, kad gaisrų pavojus išaugęs.

„Žinoma sekmadienį, praūžęs lietus šiek tiek tą gaisringumo klasę sumažino, bet, matyt, prie tokių orų viena ar dvi dienos ir vėl visoje Lietuvoje vyraus 3–4 gaisringumo klasė, o tai reiškia, kad yra realus pavojus, gali kilti gaisras, todėl kreipsimės į tam tikras savivaldybes prašydami, kad jie pasinaudotų savo teise ir ribotų patekimą į miškus“, – pirmadienį Vyriausybėje žurnalistams sakė aplinkos viceministras.

L. Jonauskas patikslino kalbąs apie pietų Lietuvos, Nemenčinės, Vilniaus apskrities miškus ar miškus, esančius arčiau didžiųjų miestų. Miškuose bus iškabinamos lentelės, užtveriami kai kurie keliai, visuomenė bus informuojama per vietinę spaudą. Ar riboti patekimą įsivertins kiekvienos urėdijos urėdas.

Už draudimo nepaisymą ir lankymąsi miškuose, kai ribojamas patekimas į juos, grės baudos, gaisro sukėlimo atveju – baudos sieks iki dešimtis tūkstančių eurų. Kaip laikomasi nurodyti, kontroliuos miškininkai, miškų kontrolės pareigūnai.

„Nepaisantiems gresia baudos iki 57 eurų, bet, kaip ir minėjau, viena bauda nieko nereiškia. Jeigu dėl tų veiksmų gali užsidegti ir miškas, gali būti skaičiuojama žala. Atitinkamai nuo išdegusio ploto gali būti tikrai įspūdinga“, – sakė ministras.

Aplinkos viceministras pabrėžė, kad laužus reiktų kurti tam skirtose specialiose laužavietėse, miškuose draudžiama statyti šašlykines ar kitus prietaisus, kur yra atvira ugnis. Atsakingi turi būti ir grybautojai.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, antradienį bus be žymesnio lietaus. Naktį kai kur tvyros rūkas, atvės iki 13–18 laipsnių. Dieną oras šils iki 26–31 laipsnio.

Rugpjūčio 12 dieną vietomis numatomas trumpas lietus, perkūnija. Temperatūra bus kiek aukštesnė.

Kitomis dienomis taip pat laikysis šilti, sausi orai.