Lietuvoje

2019.10.11 07:46

Viskas dėl anūkų: rekordinis skaičius senelių užplūdo anglų kalbos kursus

Anglų kalbos kursus užplūdo senjorai. Pedagogai sako, kad tiek norinčiųjų išmokti užsienio kalbos nebuvo nė vienais metais. Garbaus amžiaus gyventojai pripažįsta, kad vėl grįžti į mokyklos suolą juos paskatino svetur išvykę vaikai ir anūkai. Mišriose šeimose vaikai dažnai nekalba lietuviškai, todėl seneliai, nenorėdami prarasti ryšių, patys mokosi užsienio kalbų.

Klasė senjorų, susirinkusių į pirmąją anglų kalbos pamoką, nusiteikę ryžtingai. Užsienio kalbą šiemet panoro išmokti kaip niekad daug garbaus amžiaus panevėžiečių. Pernai šioje klasėje buvo vos keli, šiemet jų per pusšimtį. Kaip juokauja patys, dabar reikia ne kojines anūkams megzti, o mokytis, kaip užmegzti pokalbį išvykus svetur jų aplankyti.

„Noriu bent kažkiek pradmenis turėti kaip kalbėti, tuo labiau, kad Anglijoje sūnus yra išvažiavęs, reiks aplankyti, bent kad susikalbėti galėčiau“, – sako panevėžietis Kazimieras Juchnevičius.

„Aš pasirinkau, nes mano anūkai, dukra – Anglijoje, sūnus Norvegijoj taip pat. Man reikia truputį, kad nors oro uoste susikalbėčiau ką nors“, – antrina panevėžietė Denė Petronienė.

Nors kai kuriems anglų kalbos teko mokytis mokykloje, laikui bėgant įgytos žinios užsimiršo, o ir susidurti su šia kalba anksčiau nebuvo tiek progų kiek dabar.

„Moscow news“ ėjo toks laikraštis. Tai čia tiek universitete, tiek mokykloje vertimus reikėdavo daryti, tai iš to laikraščio maža naudos ten būdavo, nebuvo tiesiog praktinio bendravimo“, – prisimena Bronislava Kiaulakienė.

Anot anglų kalbos mokytojos, tiek norinčiųjų mokytis užsienio kalbos nebuvo nė vienais metais. Tad šiemet susidarė paradoksali situacija – vaikų mokyklose Panevėžyje stipriai sumažėjo, o besimokančių senjorų gerokai padaugėjo.

„Pastebim ir išgirstam, kad Panevėžys senstantis miestas, bet turbūt šiuo atžvilgiu galime sakyti, kad tai yra pliusas Panevėžiui, turbūt daugiausiai besimokančių senjorų turėtumėm, jeigu paskaičiuotumėm“, – įsitikinusi anglų kalbos mokytoja Regina Račkauskienė.

Pasak mokytojos, jokiu būdu negalima teigti, kad vyresnio amžiaus studentai mažiau imlūs žinioms – jie kur kas atsakingiau mokosi ir jautriau reaguoja į pastabas.

Plačiau žiūrėkite reportaže nuo 04.37 min.

Žinios. Į anglų kalbos kursus plūsta senjorai: juos paskatino svetur išvykę vaikai ir anūkai