Naujienų srautas

Lietuvoje2019.10.10 21:42

Kova su smurtu šalies mokyklose: planuose – didesnis vaikų užimtumas po pamokų ir net privačios apsaugos samdymas

Po nepilnamečių smurto prieš mokinius Klaipėdoje švietimo ministras siūlo imtis veiksmų kovojant su smurtu šalies mokyklose. Algirdo Monkevičiaus teigimu, reikėtų labiau užimti moksleivius po pamokų, derinti atsakingų institucijų darbą, gerinti mokyklų apsaugą, samdant privačias apsaugos tarnybas.

Dar neseniai išpuoliais prie uostamiesčio mokyklos prieš moksleivius įtariamas penkiolikmetis sulaikytas dviem mėnesiams. Tėvai ir mokyklos direktorė dabar sako besijaučiantys saugiau – čia sustiprinta apsauga, vis apsilanko policijos pareigūnai.

„Mes patys sustiprinome mokytojų budėjimą, naudojame mokinių elektroninio pažymėjimo sistemą, yra domofonas prie durų, visi patenka su skambučiu“, – sako progimnazijos vadovė Lina Logvinovienė.

Kai kurios mokyklos į apsaugą investuoja jau kurį laiką. Pavyzdžiui, Vilniaus Petro Vileišio progimnazijoje moksleiviai patekti į klases gali tik duris atvėrus pedagogui specialia kortele. Pastaruosius trejus metus valdžia mokyklos biudžeto lėšomis tobulino apsaugos sistemą – naujoms kameroms skyrė apie 8 tūkstančius eurų.

„Jeigu mums iškyla koks nors įtarimas, sakykime vaizdo kameros budėtojai parodo ir parodo žmogų, kuris gali sukelti grėsmės, mes aiškinamės, kas tas žmogus ir būna atvejų, kai išprašome iš teritorijos“, – teigia Vilniaus Petro Vileišio progimnazijos direktorė.

Reaguodamas į nepilnamečių gaujos smurtą Klaipėdoje, švietimo ministras susitiko su moksleivių, mokytojų, savivaldybių, policijos atstovais. Siekiama glaudesnio institucijų bendradarbiavimo, kad veiksmingiau būtų reaguojama į incidentus.

Algirdas Monkevičius siūlo skatinti moksleivių užimtumą, pavyzdžiui, laisvu laiku profesinėse mokyklose lankyti papildomus vairuotojų ar kitų specialybių kursus. Taip pat budėtojus keisti privačiomis saugos tarnybomis.

„Pradinės mokyklos, ikimokyklinės įstaigos ir kartu su tėvais susitaria, kaip būtų galima tuos etatus ir tas lėšas, kurios panaudojamos yra tam tikram budėtojui etatui išlaikyti, mokyklos aplinkai tvarkyti galima gal iš tikrųjų samdyti saugos tarnybą, kuri ne šiaip fiziškai saugo, bet ir padeda ugdyti“, – tikina ministras.

Pasak Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos atstovės, būtina kovoti ne tik su smurto padariniais, bet ir priežastimis.

Policijos duomenimis, pastaraisiais metais nepilnamečių, turinčių reikalų su teisėsauga, sumažėjo beveik trečdaliu.

Panorama. „Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis opozicijoje ieško paramos valdantiesiems
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi