Istorijos

2019.10.10 19:23

Automobiliui užsidirbti išvykusi lietuvė Airijoje sukūrė verslą: buvo nelengva, tačiau labai padėjo valstybė

Adomas Šimkus, Giedrė Trapikaitė, LRT RADIJO projektas „4 milijonai", LRT.lt2019.10.10 19:23

Keliolika metų Airijoje gyvenanti Alina Narbutienė neseniai Marijampolės dydžio Airijos mieste Dundalke atidarė savo grožio saloną. Emigrantė sako apie grįžimą į Lietuvą negalvojanti, tačiau širdį užplūsta nostalgiški prisiminimai, kuomet grįžtanti pasisvečiuoti į gimtinę. „Nėra tokio noro grįžti į Lietuvą, tačiau kai ten grįžtu, užplūsta sentimentai savam kiemui, kur užaugau“, – LRT RADIJUI sako Airijoje gyvenanti lietuvė.

Alina sako į lietingąją Airiją vykusi tik pusmečiui. Tam, kad užsidirbtų pinigų automobiliui. „Pradėjau dirbti nuo sunkiausių darbų. Nemokėjau anglų kalbos“, – nelengvą emigracijos pradžią prisimena emigrantė.

Iš pradžių moteris dirbo visiems dzūkams suprantamą darbą – rinko grybus, vėliau – kariuomenės virtuvėje. Kaip pati sako, jau po pirmųjų emigracijos metų jos anglų kalba labai patobulėjo. „Tuomet susiradau darbą parduotuvėje, restoranuose. Žodžiu, išbandžiau tikrai nemažai darbų“, – prisipažįsta A. Narbutienė.

Po klajonių nuo vieno darbo prie kito, Alina sako supratusi, kad ją traukia grožis. „Visada norėjau savo tolimesnį gyvenimą sieti su grožiu. Vieną vakarą vyras man ir sako: tai ar tu darysi kažką, juk esi tiek daug visko prisipirkusi!? Tuomet pasiryžau eiti mokytis“, – pamena emigrantė.

Alina metė pardavėjos darbą ir atsidavė grožio paslaugų mokslams bei tuo pat metu iš namų pradėjo teikti grožio procedūras. „Labai padėjo socialiniai tinklai. Daug žmonių atėjo per feisbuką, – sako verslininkė. – 80 proc. mano klienčių yra vietinės airės“.

Vieną dieną moteris pamatė laisvas patalpas savo gyvenamame mieste ir nedvejojusi pasakė sau, kad čia kurs savo grožio saloną.

„Buvo sunkoka, tačiau su popierizmu, buhalterija ar atidarymo reikalais buvo lengva vien dėl to, kad labai padėjo valstybė. Nejaučiu spaudimo dėl mokesčių. Yra duota laiko įsibėgėti, įsukti verslą. Mokesčiai keliami palaipsniui“, – nuosavo verslo pradžia ir nauji iššūkiai neatbaidė pašnekovės.

Jaunoji verslininkė darbo trūkumu nesiskundžia, atvirkščiai, jau vos spėja suktis ir ieškosi papildomų darbuotojų. „Jau dirbame dviese ir mūsų darbo grafikas yra labai užimtas. Ieškome papildomų darbuotojų. Turiu planų plėsti veiklą. Esu nusižiūrėjusi dar vienas patalpas“, – ambicijų plėsti verslą neslepia pašnekovė, savo salone atliekanti įvairias grožio paslaugas, bet ne plaukų kirpimą.

A. Narbutienė sako, kad prieš metus dar buvo minčių grįžti į gimtąją Lietuvą, tačiau dabar apie tai jau negalvojanti. „Čia gyvena mano sesuo su šeima. Taip pat gyvena ir mano mama. Nėra tokio noro grįžti į Lietuvą, tačiau kai ten grįžtu, užplūsta sentimentai ir prisiminimai savam kiemui, kur užaugau“, – nostalgiškus jausmus gimtinei sako patirianti pašnekovė.

Parengė Vismantas Žuklevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.