Lietuvoje

2019.10.10 16:43

Karoblis: turkų operacija Sirijoje komplikuoja situaciją svarstant Lietuvos karių misiją

Vaidotas Beniušis, BNS2019.10.10 16:43

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis sako, kad Turkijos karinė operacija Sirijoje komplikuoja situaciją, svarstant galimą Lietuvos karių siuntimą į Siriją.

Ministras ketvirtadienį sakė, kad Lietuvos karių misija nenumatoma artimiausiais mėnesiais, o ji galėtų vykti tik užtikrinus visas įmanomas saugumo priemones ir veikti tik tose teritorijose, kur nėra Turkijos ir Rusijos karinės įtakos.

„Neslėpsiu, komplikuoja situaciją dabartinė Turkijos operacijos šiaurės rytų Sirijoje pradžia ir tikrai reikalingi greiti stabilizuojantys sprendimai“, – žurnalistams Rukloje sakė R. Karoblis.

Vis dėlto ministras pabrėžė, kad Lietuva „privalo atsiliepti į sąjungininkų prašymus“ kovoti su „Islamo valstybės“ grupuote, nes ji kelia pavojų Vakarų civilizacijai.

Pasak R. Karoblio, tarp nagrinėjamų variantų yra ir Lietuvos specialiųjų operacijų karių siuntimas, svarstoma, kad jie galėtų veikti šiaurės rytinėje Sirijos dalyje, tačiau ne ten, kur gyvena kurdai.

Lietuvos valdžios ir kariuomenės atstovai šiuo metu svarsto Jungtinių Valstijų prašymą atsiųsti karių į Siriją dalyvauti operacijoje „Įgimtas ryžtas“ prieš „Islamo valstybės“ grupuotę.

Lietuva yra prisidėjusi prie misijos „Įgimtas ryžtas“ Irake, kur šeši Lietuvos kariniai instruktoriai apmoko vietos kariuomenę.

Daugiausia diskusijų kelia tai, kiek karių siuntimas į Siriją atitiktų tarptautinę teisę, nesant vietos valdžios sutikimo.

Misijos šalininkai sako, kad Lietuva turi parodyti solidarumą su Jungtinėmis Valstijomis, nes nuo santykių su JAV priklauso Lietuvos nacionalinis saugumas.

Gaisras Kaune
9
2021.05.07 11:55

Milžiniškas gaisras Kaune užgesintas: užsiliepsnojo metalo atliekos, didelis dūmų kamuolys buvo matomas iš toli

anksčiau įmonėje aptikta pažeidimų; atnaujinta 16.10
9
Saulius Skvernelis
2021.05.07 09:27

Skvernelis: rengiamas partnerystės įstatymas iš esmės įteisintų vienalyčių santuoką

palaiko „Šeimos maršo“ idėją; atnaujinta 17.18
Ingrida Šimonytė
Klaipėdos ritmas 23