Lietuvoje

2019.10.10 16:21

Nusišalinus teisėjui neįvyko posėdis dėl įtariamo Kauno policininko

atnaujinta 16.23
Jonas Kisielius, BNS2019.10.10 16:21

Vilniaus apylinkės teismo teisėjas ketvirtadienį nusišalino nuo sprendimo dėl suėmimo skyrimo Kauno ekonominės policijos aukštam pareigūnui Donatui Karalukui, įtariamam nelegalaus verslo dengimu.

Teisėjas nurodė negalintis nagrinėti šio klausimo, nes įtariamojo advokatas yra jo kurso draugas.

„(Nusišalinau), nes gynėjas yra mano kurso draugas ir (...) mus sieja gan geri ryšiai“, – žurnalistams sakė teisėjas Valdas Bugelevičius.

D. Karaluko advokatas Arnoldas Blaževičius žurnalistams sakė, kad jo ginamajam pateikti įtarimai dėl vienos korupcinio pobūdžio nusikalstamos veikos.

Jis sakė, kad jo ginamasis kaltės nepripažįsta.

„Šiai dienai jis yra sulaikytas dviems paroms, tai po to iš karto sprendžiamas klausimas dėl suėmimo, tai jeigu žmogus bus suimtas, turbūt dėl nušalimo klausimas nebus sprendžiamas. Jeigu jis nebus suimtas, prokuratūra turbūt spręs klausimą dėl jo nušalinimo iš pareigų“, – apie D. Karoluko nušalinimą nuo pareigų policijoje kalbėjo advokatas.

Anot jo, teisėjo nušalinimą pateikė prokuroras, o teismo pirmininkas jį tenkino.

Jis tvirtino, kad klausimas dėl D. Karaluko suėmimo bus sprendžiamas penktadienį Vilniaus apylinkės teisme.

Prokuroras Gintautas Paškevičius atsisakė kalbėti su žurnalistais.

D. Karolukas dirbo Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos trečiojo skyriaus viršininku, jis darbo vietoje buvo sulaikytas trečiadienį.

Šią savaitę sulaikyti devyni asmenys, įtariami organizavę nelegalų alkoholio verslą ir prekybą vogtomis automobilių detalėmis.

Įtariama, kad D. Karalukas galėjo žinoti apie šią nelegalią veiklą.