Naujienų srautas

Lietuvoje2019.10.10 15:00

Karbauskis toliau ieško užtarimo: postus siūlė ir opoziciniams socialdemokratams

atnaujinta 15.44
Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2019.10.10 15:00

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis toliau ieško užtarimo opozicijoje. Kaip praneša portalas 15min, Ramūnas Karbauskis susitiko su Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) lyderiu Gintautu Palucku. Tai portalui LRT.lt patvirtino ir pats G. Paluckas, kaip ir faktą, kad jo vadovaujamai partijai buvo siūlyti postai Seime.

Tiesa, pats G. Paluckas sakė susitikimo nesureikšminantis, nes partijų lyderiams esą „normalų susitikti ir kalbėtis“. LSDP lyderis kalbėjo, kad už paramą koalicijai ar net prisijungimą prie jos socialdemokratams buvo siūlyti Seimo vicepirmininko ir Europos reikalų komiteto pirmininko postai. Pastarasis šiuo metu priklauso buvusiam G. Palucko bendražygiui Gediminui Kirkilui.

„Dieve mano, kaip pas Popiežių!“ – juokėsi G. Paluckas.

„Juk bendrauja partijų pirmininkai, susiskambina, kartais ir gyvai susitinka. Manau, kad visiškai natūralu, kad žmonės nedemonstruoja asmeniškumų, kai sprendžia valstybės reikalus. Tai, kad kažkas kažkada susipyko ar panašiai, neturi jokios prasmės“, – portalui LRT.lt teigė LSDP lyderis.

Socialdemokratai po 2016-ųjų Seimo rinkimų sudarė koaliciją su „valstiečiais“, tačiau praėjus metams iš valdančiosios daugumos partija pasitraukė. Tiesa, dalis jos narių atskilo, liko koalicijoje ir dėl to turėjo palikti partiją. Vėliau buvo įkurta Lietuvos socialdemokratų darbo partija.

„Mes koaliciją palikome dėl programinių, vertybinių principinių nesutarimų. Tai tie dalykai konceptualiai niekur neišnyko. Toks siūlymas buvo, kad iš opozicijos pasitrauktume į minkštesnę neutralią poziciją, o gal net ir norėtume palaikyti ar paremti ir užimti tam tikrus postus. Bet mes prezidiume pasvarstėme, kad tos aplinkybės, dėl kurių mes palikome koaliciją, iš esmės, nėra pasikeitę. Mes išliekame konstruktyvia opozicija“, – komentavo G. Paluckas.

„Norėjau paklausti, ar jie jaučiasi turintys partnerius“

Pats R. Karbauskis portalui LRT.lt pasakojo, kad su socialdemokratų lyderiu susitiko iš karto po rugsėjį vykusių rinkimų į tris laisvas Seimo narių vietas. Pasak R. Karbauskio, šiuose rinkimuose konservatoriai aiškiai socialdemokratams parodė, kad jie nėra partneriai. Tokia, anot „valstiečių“ lyderio buvo susitikimo esmė.

„Aš G. Palucko tiesiog paklausiau, ar jam neatrodo, kad ne tuos partnerius pasirinko, ne ta kryptimi dirba. Esminis dalykas, ką aš šnekėjau, buvo, kad reikia pradėti konstruktyviai bendradarbiauti, nes tai pamatas ateičiai, būsimiems rinkimams.

Buvo mano pasakyta, kad jei tas konstruktyvumas atsirastų, mes galėtume svarstyti bendradarbiavimą tam tikrose pozicijose. Šnekėjome, kad pokyčiai, kurie artėja Seime, sudarys tas galimybes“, – komentavo R. Karbauskis.

Paklaustas, kaip galima socialdemokratams siūlyti Europos reikalų komiteto pirmininko pareigas, kai jos priklauso koalicijos partnerių lyderiui G. Kirkilui, R. Karbauskis teigė, kad Seime „gali įvykti pokyčiai ir šis postas taps laisvas“. Pasak jo, jei Viktoras Pranckietis bus atstatydintas iš Seimo pirmininko posto ir jį užims G. Kirkilas, komiteto vadovo kėdė atsilaisvins.

„Jeigu kas nors interpretuos, kad aš ieškojau balsų kažkam, tai bus neteisus. Tai susiję su rinkimais ir jų baigtimi. Norėjau pamatyti jų partijos pirmininką ir paklausti, ar jie dar turi partnerius Seime, konservatorių vaidmenyje“, – sakė R. Karbauskis.

Tai ne vienintelis atvejis, kai valdančiųjų lyderis R. Karbauskis užtarimo ieško opozicijos gretose. Rugsėjo pabaigoje opozicinio Liberalų sąjūdžio lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen atskleidė, kad R. Karbauskis jai siūlė tapti Seimo pirmininke, bet ji atsisakė.

„Apmaudu, kad valdančiųjų klaidos ir toliau menkina Seimo reputaciją, tačiau mano vadovaujama Liberalų sąjūdžio frakcija netaps įrankiu sprendžiant valdančiųjų problemas”, – tuomet socialiniame tinkle rašė V. Čmilytė-Nielsen.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi