Lietuvoje

2019.10.10 14:20

Džiugios sinoptikės žinios: netrukus sulauksime bobų vasaros – gali sušilti ir iki 20 laipsnių

Rūta Kupetytė, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2019.10.10 14:20

Pamažu klostosi palankios sąlygos bobų vasarai ateiti, tačiau prieš tai teks išgyventi kelias lietingas ir vėjuotas dienas, LRT RADIJUI sako sinoptikė Izolda Marcinonienė. Jos teigimu, pirmadienį gali sušilti ir iki 20 laipsnių.

Kaip teigia sinoptikė, nors ir vyraus lietingi orai, bus šilta. „Jau pamiršime temperatūras, kurios buvo savaitės pradžioje, kai daugiausia sušildavo iki 3–5 laipsnių“, – sako sinoptikė.

Pasak I. Marcinonienės, penktadienį žadamas trumpalaikis lietus. Esant žemo slėgio sūkuriui, tikėtina, jog debesys prasisklaidys ir pasirodys keli saulės spinduliai, tačiau, pašnekovės teigimu, išliks vėjuota.

„Temperatūra penktadienio naktį sieks 6–12 laipsnių. Bus lietinga. Pūs 15–18 m/s vėjas, daugiausia pajūryje. Temperatūra dieną pakils ir svyruos tarp 10–15 laipsnių“, – teigia sinoptikė.

Anot I. Marcinonienės, šeštadienį vyraus lietingi orai.

„Šeštadienio naktis bus lietingesnė. Dieną vietomis gali ir smarkiau palyti, ypač Žemaitijoje. Kiek palankesnės sąlygos bus aukštaičiams. Ten taip pat lis, bet tikrai nedaug. Temperatūra naktį bus 8–13, o dieną pakils iki 16 laipsnių šilumos“, – praneša I. Marcinonienė.

Sinoptikės teigimu, orai sekmadienį keisis ir greičiausiai lepins iki pat antradienio.

„Galbūt antradienį vietomis ir palynos, bet temperatūra įsibėgėja ir keliauja į kalniuką. Naktį bus 9–13 laipsnių šilumos. Temperatūra dieną jau pakils ir iki 18, o pirmadienį iki 19 laipsnių. Kai kur galbūt sušils net iki 20 laipsnių“, – sako I. Marcinonienė.

Sinoptikė teigia, jog savaitės viduryje atsisukęs ciklonas turėtų sudaryti dar palankesnes sąlygas bobų vasarai.

„Praėjusiais metais bobų vasara tikrai nebuvo ankstyva ir prasidėjo spalio 9 dieną. Tada temperatūra viršijo ir 22 laipsnius šilumos. Galbūt tokios temperatūros šiemet ir nebus, bet yra vilties sulaukti puikių oro sąlygų“, – LRT RADIJUI tikina I. Marcinonienė.

Savaitės orų prognozė: šaltukas slepiasi po rudeniniais lapais, lietus sugrąžins net 20 laipsnių šilumą

Populiariausi