Naujienų srautas

Lietuvoje2019.10.10 09:53

Mažeika apie Kaubrės skyrimą urėdijos vadovu: tikėjomės, kad kandidatų bus daugiau

atnaujinta 10.04
Gytis Pankūnas, LRT.lt 2019.10.10 09:53

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika pripažįsta kartą medžiojęs su Valstybinių miškų urėdijos vadovo konkursą laimėjusiu Valdu Kaubre, tačiau, anot ministro, tai nebuvo išskirtinė dviejų žmonių medžioklė. Ministras pabrėžia, kad Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis, kuris, LRT tyrimų skyriaus duomenimis, medžiojo kartu su V. Kaubre, jokio poveikio konkursui nedarė.

LRT.lt primena, kad Valstybinių miškų urėdijos vadovo konkursą laimėjo laikinai įmonei vadovaujantis V. Kaubrė, buvęs Panevėžio miškų urėdas. Pastaraisiais metais jis dirbo Urėdijos direktoriaus pavaduotoju medienos ruošai ir prekybai. LRT Tyrimų skyriaus duomenimis, naująjį Valstybinių miškų urėdijos vadovą su valdančiaisiais sieja ir bendros medžioklės su Vyriausybės kancleriu A. Stončaičiu bei kitais premjero Sauliaus Skvernelio žmonėms, taip pat su jį į pareigas skirsiančiu aplinkos ministru Kęstučiu Mažeika.

Darbą V. Kaubrė turėtų pradėti kitą pirmadienį, o naujo vadovo prireikė vasarą iš šios valstybinės įmonės pasitraukus jos ankstesniam vadovui Mariui Pulkauninkui.

Iš LRT Tyrimų skyriaus turimų medžioklės lapų kopijų matyti, kad būsimasis Valstybinių miškų urėdijos vadovas medžioja ir su Vyriausybės kancleriu A. Stončaičiu, ir su dabartiniu aplinkos ministru K. Mažeika, ir su žemės ūkio ministru Andriumi Palioniu.

LRT Tyrimų skyriaus duomenimis, V. Kaubrė galėjęs būti neatsitiktinis kandidatas konkurse į šį postą. Po urėdijų reformos, V. Kaubrė tuomet ministro Kęstučio Navicko buvo laikinai paskirtas vadovauti naujai įsteigtai Valstybinių miškų urėdijai, tačiau konkurse dėl nuolatinio vadovo posto jis nusprendė nedalyvauti.

Anot LRT Tyrimų skyriaus šaltinių, jis neatitiko konkurso sąlygų – esą jam neužteko vadovavimo didelei įmonei patirties. Vėliau jis prisijungė prie komandos, nes laimėjo Urėdijos vadovo pavaduotojo konkursą. Kai iš pareigų pasitraukė M. Pulkauninkas, V. Kaubrė laikinai ėjo Urėdijos vadovo pareigas.

Pasitraukus M. Pulkauninkui, „valstiečio“ K. Mažeikos vadovaujama Aplinkos ministerija pakeitė įmonės vadovo konkurso sąlygas.

Šalia reikalavimo kandidatui turėti trejų metų vadovavimo didelei įmonei patirties, taip pat buvo įrašytas reikalavimas turėti mažiausiai trejų metų patirties miškininkystės arba aplinkosaugos srityje. Didelės įmonės apibrėžimas yra reglamentuotas įstatymu. Tai reiškė, kad pretenduoti į Valstybinės miškų urėdijos vadovus galėjo jau gerokai mažesnis kandidatų skaičius.

Ketvirtadienį į Seimo opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos posėdį pakviestas aplinkos ministras K. Mažeika pasakojo, kad konkursą į Valstybinių miškų urėdijos vadovus organizavo Valstybės tarnybos departamentas.

„Kiek žinau, iš tų konkurso dalyvių vienas nepriklausė jokiai partijai ir niekada nepriklauso, o kitas buvo Socialdemokratų partijos narys, jei teisingai paminėta viešojoje erdvėje. Tai buvo opozicinės partijos narys. Tai, kad kažkokie partiniai ryšiai sietų bent vieną iš kandidatų, tikrai nėra“, – kalbėjo K. Mažeika.

Jis sakė, kad konkurso reikalavimus rengė „eilė institucijų“, o viena atrankos komisijos narė pasiūlė įtraukti reikalavimą, kad būsimasis urėdijos vadovas privalo turėti darbo patirties miškininkystės arba aplinkosaugos srityje.

K. Mažeika pripažino, kad Valstybinių miškų urėdijos vadovo konkursui svarstyta pasitelkti ir atrankos kompaniją, bet vėliau šios minties buvo atsisakyta.

„Jeigu mes kalbame apie miškininkystės ir aplinkosaugos sritis, tai tikrai yra daugybė žmonių, kurie galėtų užimti tas pareigas, tai yra žmonių ir su tarptautine patirtimi. Man keista, mes tikėjomės, kad tų kandidatų bus daugiau. Mes buvome įvertinę galimybę pasitelkti atrankos kompaniją, kuri padės atrinkti tuos vadovus, bet tų vadovų kiek buvo, tiek buvo“, – dėstė K. Mažeika.

Ministras tvirtino, kad už komercines medžiokles visada susimoka medžioklėje dalyvaujantys medžiotojai. K. Mažeika, paklaustas apie medžioklę, kurioje jis dalyvavo su V. Kaubre, A. Stončaičiu ir kitais, rėžė, kad medžioklėje dalyvavo ir TS-LKD nariai.

„Medžioklėje, kurioje esu minimas ir aš, ir iš jūsų frakcijos buvo žmonių“, – aiškino K. Mažeika, tačiau konkrečiai neįvardijo, kas iš TS-LKD dalyvavo medžioklėje.

Konservatorių frakcijos narė Aistė Gedvilienė klausė, ar ten, kur V. Kaubrė organizuoja medžiokles, tai yra Dubravoje ir Krekenavoje, suteikiama daugiausia leidimų medžioti, siekiant efektyvios medžioklės. K. Mažeika replikavo, kad medžioklės efektyvumą lemia teritorijose esantis laukinių žvėrių skaičius.

„Šios informacijos negaliu patvirtini ir sudėtinga būtų patvirtinti, nes stebėseną vykdo atsakingi žmonės“, – aiškino „valstietis“.

K. Mažeika, paklaustas apie medžiokles su V. Kaubre, prisiminė, kad su naujuoju urėdijos vadovu jis medžiojo tik kartą.

„Man 2018 metų gruodžio 1 dieną kartu medžioti. Bet tai nebuvo mūsų abiejų medžioklė. Kartu medžiojo ir kiti žmonės“, – pasakojo K. Mažeika.

Aplinkos ministras, paklaustas apie Vyriausybės kanclerio A. Stončaičio įtaką Valstybinių miškų urėdijos vadovo konkursui, patikino, kad tokios įtakos nebuvo.

„Kalbant apie kanclerį, jokio kontakto nebuvo nei su manimi, nei su atrankos komisijos nariais“, – aiškino K. Mažeika.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi