Lietuvoje

2019.10.10 07:04

Jakeliūno pareiškimas tebuvo pokštas: atsisakyti mandato Europos Parlamente neketina

atnaujinta 9.03

Europarlamentaras Stasys Jakeliūnas, ketvirtadienį feisbuke parašęs, kad po europarlamentarės Aušros Maldeikienės laiško Žaliųjų grupės nariams svarstys galimybę atsisakyti mandato Europos Parlamente (EP), sako tik pajuokavęs.

Portalui LRT.lt susisiekus su pačiu S. Jakeliūnu, jis patvirtino, kad įrašas buvo ironiškas, juo siekta pajuokauti: „Pabaigoje įdėjau teikimo nuotrauką, yra Maldeikienės parašas. Aš juokaudamas skatinu atsisakyti to parašo. Ar tai gali būti rimtas dalykas? Manau ne. Atsiprašau, jeigu ne visiškai tiksliai tą humorą formuoju, toks mano stilius.“

„Šiandien Europos Parlamente įvyko neeilinis Žaliųjų grupės posėdis, kuriame buvo aptartas A. Maldeikienės laiškas visiems šios grupės nariams apie tai, kaip aš spaudžiau tuometinę Seimo narę, melavau Europai, kad tai būsimasis komisaras, o ne ji man davė telefono numerį ir visą Lietuvą priverčiau išgyventi gėdos jausmą dėl savo pavydo buvusiam kolegai“, – feisbuke iš pradžių rašė S. Jakeliūnas.

Dėl to europarlamentarui ne tik teko pasitraukti iš grupės, bet, kaip teigė S. Jakeliūnas, jis ketina svarstyti atsisakyti ir EP mandato.

„Kadangi šios EP narės reputacija čia niekam nekelia abejonių, teko visus jos laiške išvardintus faktus pripažinti ir pasitraukti iš grupės. Svarstau apie galimybę atsisakyti ir EP mandato, nes akivaizdu, kad ir šiaip jo neteksiu, kuomet A. Maldeikienė su visais faktais ir jų įrodymais kreipsis į prokuratūrą, o ši – į Europos Parlamento pirmininką“, – rašė europarlamentaras.

ELTA primena, kad galimybė patekti į EP S. Jakeliūnui atsirado, kai Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai (LVŽS) antrą mandatą EP iškovojęs Šarūnas Marčiulionis paskelbė jo atsisakantis.