Lietuvoje

2019.10.09 22:32

Kasmet vis daugiau paštininkų nukenčia nuo agresyvių šunų

Vesta Tizenhauzienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.10.09 22:32

Nuo agresyvių šunų pastaraisiais metais nukenčia vis daugiau laiškininkų, todėl Lietuvos paštas pradėjo prevencinę kampaniją „Šuo (ne)kanda“. Pašto skyriuose gyventojams nemokamai dalijami specialūs lipdukai, skirti pažymėti kiemus, kuriuose yra palaidų šunų, o dėl agresyvaus šuns nepristačius siuntos ar prenumeratos, apie tai gyventojai bus informuojami atskiru pranešimu.

Laiškininkas Artūras Baleckis visuomet draugiškai stengiasi bendrauti su keturkojais, tačiau į privačias valdas žengia ne itin drąsiai, mat yra ne kartą užpultas šuns. Kai kuriems jo kolegoms tokie atvejai baigėsi liūdnokai.

„Mano kolega turėjo biuletenį, nes gan stipriai buvo apkandžiotas. Tris savaites jam teko būti nedarbingam, yra atvejų. Kiekvienas laiškininkas yra pakrikštytas šuns“, – sako laiškininkas.

Pašto vadovybė sako pastebėjusi, kad tokių atvejų kasmet daugėja trečdaliu. Vien šiemet per pirmąjį pusmetį nuo agresyvių šunų nuketėjo 12 laiškininkų. Be to, vis dažniau jie šunų užpuolami ne kaimuose ar vienkiemiuose, bet privačių namų teritorijose.

„Problema yra, ir darbas kenčia, nes nėra darbuotojo. Žinote, pačiam žmogui nejauku. O paprastai, kaip taisyklė, jeigu tvora aplink namą yra, jau nebus įspėjamųjų ženklų, o laiškininkui įėjus pasitinka visokio didumo gyvūnėlis“, – teigia Panevėžio centrinio pašto viršininkė Jūratė Baleckienė.

Nors daugelis laiškininkų turi apsaugos priemonių, jomis ne visada spėjama pasinaudoti. Todėl Lietuvos paštas pradeda prevencinę akciją, per kurią nemokamai gyventojams dalija lipdukus, įspėsiančius laiškininkus apie kieme nepririštą šunį.

Šuniui užpuolus ir sužalojus laiškininką, visada pranešama policijai, tad augintinio savininkui gresia piniginės baudos arba, jeigu sužalojimas sunkesnis, baudžiamoji atsakomybė.

Panorama. Nuo agresyvių keturkojų nukenčia vis daugiau laiškininkų: pradėta prevencinė akcija „Šuo (ne)kanda“
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.