Lietuvoje

2019.10.09 16:34

Paslaptingas Valstybės gynimo tarybos posėdis: politologas stebisi sprendimu slapukauti

atnaujinti 17.40

Trečiadienį baigėsi prezidento Gitano Nausėdos sušauktas Valstybės gynimo tarybos posėdis. Susitikimo klausimai buvo įslaptinti, tačiau, pasak krašto apsaugos ministro Raimundo Karoblio, svarstyti klausimai nebuvo susiję nei su galimu Lietuvos karių siuntimu į Siriją dalyvauti operacijoje „Įgimtas ryžtas“ prieš grupuotę „Islamo valstybė“, nei su Baltarusija.

Krašto apsaugos ministras nekomentuoja, dėl ko konkrečiai trečiadienį sušaukta Valstybės gynimo taryba.

Prieš susitikimą prezidentūroje R. Karoblis tik patvirtino, kaip šiandien Seimo valdybai pristatė galimą Lietuvos karių siuntimą į Siriją.

„Klausimas buvo svarstytas kaip valstybės gynimo taryboje. Natūralu, kad priims Seimas. Mes esame suinteresuoti, kad Seimo nariai, šiuo atveju valdyba, aišku, ir tos frakcijos, kurios bus suinteresuotos. Mes tiesiog aiškiname detales, kad susidėliotų didesnį paveikslą“, – LRT RADIJUI sakė R. Karoblis.

Lietuvos valdžios ir kariuomenės atstovai šiuo metu svarsto Jungtinių Valstijų prašymą atsiųsti karių į Siriją dalyvauti operacijoje prieš „Islamo valstybės“ grupuotę. Lietuva šiuo metu dalyvauja vienuolikoje tarptautinių misijų.

Mykolo Romerio universiteto (MRU) docentas Virgis Valentinavičius LRT RADIJUI sako, jog „komentuoti atsisakymus komentuoti yra keblus reikalas“.

„Tikrai atrodo labai keistai staiga atsiradusi pabrėžtina paslapties skraistė. Pradedi galvoti, kas čia tokio baisaus gali būti. Visos versijos apie galimą siuntimą į Siriją, Baltarusiją. Kai buvo pirmas Valstybės gynimo posėdis, t.y. kariuomenės finansavimo reikalai, nematau jokio reikalo slapukauti.

Klausimus reikia svarstyti atvirai, nes kariuomenės finansavimas – biudžeto reikalai. Dėl Sirijos, kadangi tai labai svarbus klausimas, labai sudėtingomis aplinkybėmis viskas vyksta, todėl toks sprendimas turi būti priimtas viešai. Dėl Baltarusijos – tuo labiau“, – sako politologas.

Teisingumo ministro apsilankymas, anot V. Valentinavičiaus, gali būti susijęs su Maskvos keliama byla Sausio 13-osios teisėjams.

„Bet ir tokiu atveju sunku įsivaizduoti, kodėl reikėtų slėpti šio posėdžio turinį. Gal kažkas blogo atsitiko – vėlgi panikos kėlimas netyčia prasidės. Labai keista“, – neslepia V. Valentinavičius.