Lietuvoje

2019.10.09 15:27

Bakas: dar atlikdami tyrimą dėl „MG Baltic“ parodėme, kaip atrodo ryšiai medžiotojų būreliuose

reakcija į LRT Tyrimų skyriaus publikaciją
Madona Lučkaitė, LRT RADIJO laida „Lietuvos diena“, LRT.lt2019.10.09 15:27

Dabartinė dauguma priešingai, nei žadėjo per rinkimus, į politiką grąžina neskaidrią darbotvarkę. Taip, reaguodamas į LRT Tyrimų skyriaus publikaciją, sako Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys Vytautas Bakas.

LRT Tyrimų skyrius skelbia, kad naujasis Valstybinių miškų urėdijos vadovas Valdas Kaubrė medžioja kartu su Vyriausybės kancleriu, aplinkos ir žemės ūkio ministrais. Bendrose medžioklėse su V. Kaubre dalyvaudavo ir kiti įtakingi politikai, verslininkai ir teisėsaugos atstovai.

Pasak buvusio aplinkos ministro Kęstučio Navicko, kyla klausimas, kokie interesai sieja LRT žurnalistų medžiagoje nurodytus asmenis.

„V. Kaubrė nebuvo atsitiktinis kandidatas ir aš nemanau, kad jis yra prastas specialistas. Man labiau nerimą kelia tai, kodėl jis ir tokie įtakingi valdžios atstovai susibūrė į šią veiklą. Tai ne būrelis, o užsakyta komercinė medžioklė ir žmonės, kuriuos sieja ne tik medžioklė, bet ir kiti interesai, laisvalaikį leido kartu“, – LRT RADIJUI komentuoja K. Navickas.

V. Bako teigimu, per minėtus susibūrimus paprastai yra sprendžiami viešajam interesui aktualūs klausimai.

„Valstybėje yra kelios laisvalaikio praleidimo rūšys, o tarp jų ir medžioklė. Kartais tokia medžiotojų būrelių veikla man labiau primena komitetų ar ministerijų posėdį, kuriame sprendžiamos pareigos, projektai ir panašiai.

Dar atlikdami tyrimą dėl „MG Baltic“ parodėme, kaip atrodo ryšiai medžiotojų būreliuose, kokie ten žmonės dalyvauja ir kokius klausimus sprendžia“, – sako V. Bakas.

V. Bako manymu, viena iš priemonių, galinčių nutraukti minėtus ryšius, galėtų būti lobistinės veiklos įstatymas.

„Jei šiandien bandoma proteguoti kokį nors interesą, joks įstatymas nereikalauja jo viešinti. Viešųjų ir privačių interesų derinimo procedūrų nepakanka. Šiandien beveik nieko neįvardijame lobizmu, todėl visuomenė nežino, ko siekia įvairios interesų grupės. Nėra žinoma, kaip yra supainioti asmeniniai verslai ir politika, nes šiandien to neprivaloma deklaruoti. [...] Tai nėra laikoma nusikaltimu“, – pabrėžia V. Bakas.

V. Bako apibendrinimu, dabartinė dauguma priešingai, nei žadėjo per rinkimus, į politiką grąžina neskaidrią darbotvarkę.

„Aš paruošiau lobistinės veiklos ir civilinio turto konfiskavimo įstatymus, kad neskaidrūs sandoriai tiesiog neapsimokėtų. Tikiuosi, kad tokie sprendimai bus priimti ir bus tinkamai sureaguota į šią situaciją.

Kaip bebūtų, politinės valios kovojant su korupciniais santykiais aš nematau. Priešingai, grąžinama ta tradicija, kuri buvo prieš kelerius metus“, – teigia V. Bakas.

Buvęs Panevėžio miškų urėdas V. Kaubrė vadovauti Valstybinei miškų urėdijai pradės kitą pirmadienį. Dėl padėties Valstybinių miškų urėdijoje Tėvynės sąjungos frakcija ketvirtadienį į savo posėdį kviečia aplinkos ministrą Kęstutį Mažeiką ir Vyriausybės kanclerį Algirdą Stončaitį.

Parengė Gabrielė Sagaitytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt