Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Trakų rajone kiaulių ūkyje nustatytas afrikinis kiaulių maras

BNS2015.09.08 13:45

Lietuvoje patvirtintas antrasis šiais metais afrikinio kiaulių maro atvejis kiaulių laikymo vietoje, pranešė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

Lietuvoje patvirtintas antrasis šiais metais afrikinio kiaulių maro atvejis kiaulių laikymo vietoje, pranešė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

Šeštadienį mažame ūkyje Trakų rajone, Grendavės kaime, kuriame iš viso augintos dvi kiaulės, vienai kritusiai kiaulei patvirtinta afrikinio kiaulių maro (AKM) diagnozė.

Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto specialistams patvirtinus AKM, paskersta ir kita ūkyje auginta kiaulė, jos organai nusiųsti tyrimams.

„Aplink ligos židinį, 3 km ir 10 km spinduliu, nustatytos apsaugos ir priežiūros zonos. Visos kiaulių laikymo vietos, patenkančios į šias zonas, bus patikrintos veterinarijos gydytojų, registruojamos jose laikomos kiaulės, atliekami klinikiniai tyrimai, imami kraujo mėginiai. Nustatytose apsaugos ir priežiūros zonose gyventojams draudžiama išvežti kiaules ir kiaulieną“, – rašoma VMVT pranešime.

Trakų rajonas priskiriamas AKM užkrėstai teritorijai, čia jau anksčiau rasta šernų, užsikrėtusių šia liga.

Liepos 31 dieną Jonavos rajone, Čičinų kaime, afrikinio kiaulių maro užkratas nustatytas tris kiaules auginusio ūkininko ūkyje.

Iš viso Lietuvoje nuo šių metų pradžios užregistruota per 60 vietų, kur rasta ar sumedžiota daugiau kaip 70 sergančių šernų.

Populiariausi

Algis Krupavičius

Lietuvoje

2020.07.01 12:03

VDU kirto garsiam politologui: neteko dekano posto, sulaukė ir kitų nuobaudų papildyta Krupavičiaus komentaru; atnaujinta 14.01

VU Gyvybės mokslų centro laboratorija

Lietuvoje

2020.07.01 10:49

Trečią dieną iš eilės Lietuvoje patvirtinta tik po vieną naują koronaviruso atvejį naujas atvejis – įvežtinis; atnaujinta 10.59

5
Anglų kalbos egzaminas

Lietuvoje

2020.07.01 12:56

Per anglų kalbos egzaminą abiturientai rašė apie koronavirusą: savo akimis tai matėme anglų kalbos mokytojas įžvelgė vieną naujovę užduotyse; atnaujinta 15.36

13