Lietuvoje

2019.10.09 11:18

Po LRT Tyrimų skyriaus publikacijos į Seimą kviečiami aplinkos ministras ir Vyriausybės kancleris

Skvernelis informacijos nesureikšmina; atnaujinta 14.36
LRT.lt, BNS2019.10.09 11:18

Po LRT Tyrimų skyriaus publikacijos – sujudimas Seime. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis ketvirtadienį į frakcijos posėdį kviečia atvykti aplinkos ministrą Kęstutį Mažeiką ir Vyriausybės kanclerį Algirdą Stončaitį.

Pagrindinė susitikimo tema – padėtis Valstybinių miškų urėdijos sektoriuje.

„Reaguodami į šiandien pasirodžiusį LRT tyrimą, kuriame suponuojami galimi politikų interesų konfliktai ir susitarimai dėl skyrimų į vadovaujančius postus valstybinėse įmonėse ar kitose aukštose pozicijose, kviečiame aplinkos ministrą ir Vyriausybės kanclerį atsakyti į parlamentarų klausimus dėl skaidrumo miškų sektoriuje“, – pažymėjo Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narė Aistė Gedvilienė.

Opozicijos lyderis J. Sabatauskas: medžiotojų būrelis pernelyg įsijautė

Aplinkos ministras „valstietis“ Kęstutis Mažeika turėtų kuo skubiau išsklaidyti abejones dėl Valdo Kaubrės, naujojo Valstybinių miškų urėdijos (VMU) vadovo skyrimo, sako opozicijos lyderis Julius Sabatauskas.

Politikas teigia, kad aiškėja vis daugiau aplinkybių, kurios verčia abejoti vykdyto konkurso skaidrumu. Pavyzdžiui, žiniasklaida skelbia, kad V. Kaubrė gana dažnai medžiojo su pačiu aplinkos ministru K. Mažeika, žemės ūkio ministru Andriumi Palioniu, Vyriausybėje dirbančiais veikėjais.

„Iki galo neaiškios ir V. Kaubrės skyrimo VMU vadovu aplinkybės. Iš to, kas skelbiama, galima susidaryti įspūdį, kad medžiotojų būrelis taip įsijautė, kad vadovu paskyrė savo medžioklės partnerį“, - svarsto socialdemokratas J. Sabatauskas.

Pasak opozicijos lyderio, ministras visuomenei turėtų atskleisti visas V. Kaubrės skyrimo į aukštą postą aplinkybes.

„Į tokius aukštus postus skiriami asmenys ir vykdomi konkursai turėtų būti skaidrūs kaip krištolas, tačiau V. Kaubrės atveju yra daugiau klausimų nei atsakymų. Iš visų pusių girdisi raginimai ir rekomendacijos pagaliau depolitizuoti valstybės įmonių vadovų skyrimą, tačiau, panašu, vyksta priešingai“, – teigia J. Sabatauskas.

Skvernelis informacijos nesureikšmina

Žiniasklaidoje pasirodžius pranešimams, kad būsimasis VMU vadovas V. Kaubrė dalyvavo medžioklėje su ministrais ir Vyriausybės kancleriu, premjeras Saulius Skvernelis teigia to nesureikšminantis. Anot premjero, reikalai nėra sprendžiami medžioklėje.

„Tai yra absoliutus melas. Medžioklėse reikalai nesprendžiami, kiek mane informuoja dalyvaujantys medžioklėje“, – trečiadienį žurnalistams sakė S. Skvernelis.

„O laisvalaikio leidimo principas manęs nelabai domina. Nežinau, kodėl jūs tą medžioklę taip sureikšminate (...). Tai yra laisvalaikio leidimo klausimai, kurie yra vieši, deklaruoti, medžioklės lapai dabar yra prieinami plačiajai visuomenei“, – pridūrė jis.

Urėdijos vadovo konkurso nugalėtojas sukėlė abejonių

LRT.lt primena, kad Valstybinių miškų urėdijos vadovo konkursą laimėjo laikinai įmonei vadovaujantis Valdas Kaubrė, buvęs Panevėžio miškų urėdas. Pastaraisiais metais jis dirbo Urėdijos direktoriaus pavaduotoju medienos ruošai ir prekybai. LRT Tyrimų skyriaus duomenimis, naująjį Valstybinių miškų urėdijos vadovą su valdančiaisiais sieja ir bendros medžioklės su Vyriausybės kancleriu Algirdu Stončaičiu bei kitais premjero Sauliaus Skvernelio žmonėms, taip pat su jį į pareigas skirsiančiu aplinkos ministru Kęstučiu Mažeika.

Darbą V. Kaubrė turėtų pradėti kitą pirmadienį, o naujo vadovo prireikė vasarą iš šios valstybinės įmonės pasitraukus jos ankstesniam vadovui Mariui Pulkauninkui.

Iš LRT Tyrimų skyriaus turimų medžioklės lapų kopijų matyti, kad būsimasis Valstybinių miškų urėdijos vadovas medžioja ir su Vyriausybės kancleriu A. Stončaičiu, ir su dabartiniu aplinkos ministru Kęstučiu Mažeika, ir su žemės ūkio ministru Andriumi Palioniu.

LRT Tyrimų skyriaus duomenimis, V. Kaubrė galėjęs būti neatsitiktinis kandidatas konkurse į šį postą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.