Lietuvoje

2019.10.09 08:42

Pranckietis apie „socialdarbiečių“ užmojį dėl vaiko pinigų: negalima sakyti – duosime daugiau, bet neturėti tų pinigų

Valdančiajai koalicijai priklausantys „socialdarbiečiai“ ir Lenkų rinkimų akcija dar rugsėjo pradžioje priešinosi Vyriausybės planams mažiau didinti vaiko pinigus.

Finansų ministerijai siūlant kitąmet didinti universalią vaiko išmoką iki 60 eurų, t. y. dešimčia eurų mažiau, nei žadėta, dėl šių dydžių dar vyks diskusijos.

Tiesa, „socialdarbiečiai“ vėliau užsiminė, kad gali net palikti koaliciją, jei vaiko pinigai nebūtų padidinti iki 70 eurų visoms šeimoms ir dar 30 eurų sunkiau gyvenančioms šeimoms.

Savo ruožtu Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sako, kad vargu ar vaiko pinigai taps tuo klausimu, dėl kurio gali sudrebėti koalicijos pamatai.

„Manau, kad negali (griūti koalicija – LRT.lt past.). O vaiko pinigai buvo iniciatyva iš Lenkų rinkimų akcijos, tai buvo jų iniciatyva, vėliau į tai įsijungė ir „socialdarbiečiai“. Manau, kad tai populiaru kalbėti žmonėms, kad mes duosime daugiau, negu kiti žada, tačiau turime žinoti, ar turime galimybes. Ir Vyriausybė labai atsakingai įvertins ir išdalins visus pinigus, kiek bus surenkama iš biudžeto“, – sakė Seimo pirmininkas.

Anot V. Pranckiečio, Seime greičiausiai bus pritarta Vyriausybės siūlymams ir tam, kas bus pagrįsta išlaidoms, kad nebūtų žadama daugiau, nei realu įgyvendinti.

„Mes negalime sakyti, kad duosime daugiau, tačiau neturėti tų pinigų. Mes turime juos turėti. Turi suskaičiuoti biudžetą ir tas įsipareigojimas iš Vyriausybės neateina, ką siūlo „socialdarbiečiai“, manau, kad susitars. G. Kirkilas puikiai supranta, kad negalima žadėti daugiau, nei turime“, – sako V. Pranckietis.

Anot Seimo vadovo, iš tų skaičių, ką dabar matome viešojoje erdvėje, koalicijos partneriai bando siūlyti didesnes pinigų sumas, nei tai būtų realu įgyvendinti.

„Pagal tai, kiek dabar mes žinome, tai atrodo, kad žadama daugiau, nei turime“, – sako V. Pranckietis.

Seimo pirmininko teigimu, viešojoje erdvėje matoma įtampa tarp koalicijos partnerių – tai pernelyg sureikšmintas įvaizdis, intrigų viduje yra gerokai mažiau ir dėl vieno klausimo koalicija nesubyrės.

„Iš išorės dažnai atrodo, kad intrigų daugiau, nei jų iš tikro yra. G. Kirkilas yra atsakingas žmogus ir dėl vieno negalimo įgyvendinti siekio ta koalicija nebyrės. Ji yra stabili ir biudžetą patvirtinsime“, – sakė V. Pranckietis.