Naujienų srautas

Lietuvoje2015.08.08 19:05

Mirė atsargos komandoras E. Nazelskis

BNS 2015.08.08 19:05

Netikėtai mirė Lietuvos kariuomenės kūrėjų atsargos komandoras profesorius daktaras Eugenijus Nazelskis, šeštadienį pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM).

Netikėtai mirė Lietuvos kariuomenės kūrėjų atsargos komandoras profesorius daktaras Eugenijus Nazelskis, šeštadienį pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM).

1991–1992 metais E. Nazelskis buvo vienas iš pagrindinių iniciatorių ir idėjos generatorių vystant Lietuvos karinių jūrų pajėgų atkūrimo planus. Tuo metu su Algiu Juozu Leišiu (tuomet būsimuoju pirmuoju Pakrančių apsaugos rinktinės vadu) ir kitais profesionaliais karinio laivyno karininkais dalyvavo vienoje darbo grupėje parengiant koncepcijas ir planus Lietuvos karinėms jūrų pajėgoms atkurti, teigia KAM.

Nuo 1992 metų vasario 3 dienos komandoras E. Nazelskis dirbo krašto apsaugos ministro pirmuoju pavaduotoju – inspektoriumi gelbėjimui ir civilinei saugai. 1997 metų rugpjūčio 1 dieną Vyriausybės nutarimu įsteigus Lietuvos misiją prie NATO komandoras tapo pirmuoju Lietuvos kariniu atstovu prie NATO.

E. Nazelskis yra apdovanotas Vyčio Kryžiaus ordino Riterio kryžiumi. Vėliau jau išėjęs į atsargą, dirbo versle, buvo Lietuvos pramonininkų konfederacijos atstovas vyriausybėje ir Seime, skaitė paskaitas Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykloje.

Atsisveikinimas su velioniu vyks Vilniuje, Lietuvos kariuomenės Šv. Ignoto bažnyčios šarvojimo patalpoje, antradienį ir trečiadienį. Urna su velionio palaikais bus išnešama trečiadienį vidurdienį. Laidotuvės vyks Vilniaus Kairėnų kapinėse.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi