Naujienų srautas

Lietuvoje2019.10.08 11:40

Adamkus apie žmonos Almos sveikatą: ji šypsosi, kalba, bet apie grįžimą namo gydytojų dar neklausiu

Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2019.10.08 11:40

Prieš daugiau nei savaitę į Santaros klinikas patekusios 92 metų Almos Adamkienės būklė gerėja, portalui LRT.lt sakė kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus. Tiesa, kada ponia Alma galės grįžti namo, dar nėra aišku, tačiau V. Adamkus sakė laukiantis tos dienos.

Portalui LRT.lt susisiekus su kadenciją baigusiu prezidentu ir paklausus, kaip laikosi ponia Alma, jis noriai papasakojo, kad žmonos būklė taisosi, ji šypsosi, bendrauja: „Lankau ją kiekvieną dieną ligoninėje. Labai džiaugiuosi, nes matau, kad jos būklė gerėja. Ji šypsosi, kalba, su pagalba jau ir atsistoja.“

Anot V. Adamkaus, galbūt dar šios savaitės pabaigoje ponia Alma bus perkelta reabilitacijai. Kadenciją baigęs prezidentas taip pat pasidžiaugė, kad liga žmonos elgsenoje nepaliko pasekmių.

Paklaustas, ar jau galima kalbėti apie tai, kada ponia Alma grįš namo, V. Adamkus teigė, kad taip kalbėti dar anksti. „Aš apie grįžimą namo kol kas gydytojų net neklausiu“, – sakė kadenciją baigęs prezidentas.

Jis pasakojo šiomis dienomis pasineriantis į darbus: „Kiekvieną dieną kelioms valandoms vykstu į prezidentūrą, vykdau savo įsipareigojimus, daug skaitau, atsakinėju į laiškus. Stengiuosi negalvoti apie ligas ir laukiu, kol Alma grįš namo.“

Portalas LRT.lt primena, kad A. Adamkienė į VUL Santaros klinikas buvo paguldyta rugsėjo 29 d. dėl pasireiškusių insulto simptomų. Prieš savaitę Santaros klinikos išplatino pranešimą, kuriame nurodė, kad pacientei vaistais pagerinta smegenų kraujotaka ir A. Adamkienės būklė yra pagerėjusi ir stabili.

„Svarbu paminėti, kad pagal pasaulinę praktiką visiškos insulto rizikos išvengti neįmanoma, net ir taikant visas įmanomas prevencijos priemones. Jis gali ištikti bet kada ir bet ką“, – teigiama pranešime.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi