Naujienų srautas

Lietuvoje2019.10.08 10:07

Karbauskis pats pretenduoti į Seimo pirmininkus nesiruošia: opozicija sugeba tik juokauti

atnaujinta 10.30
Gytis Pankūnas, LRT.lt 2019.10.08 10:07

Konservatorių atstovams Seime pareiškus, kad pats „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis turėtų pretenduoti į Seimo pirmininkus, šis atkerta, kad to nebus ir tokius opozicijos pareiškimus pavadino juokais.

„Mes turime koalicinę sutartį su partneriais ir toje sutartyje parašyta, kad Seimo pirmininkas bus siūlomas Socialdemokratų darbo partijos. Niekas nepasikeitė“, – žurnalistams antradienį Seime sakė R. Karbauskis, paklaustas, ar galėtų pats kandidatuoti į Seimo pirmininkus, jei iš šių pareigų būtų atšauktas Viktoras Pranckietis.

Apie tai, kad Seimo pirmininku vietoje V. Pranckiečio turėtų būti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas R. Karbauskis, LRT TELEVIZIJOS laidoje „LRT forumas“ užsiminė konservatorių atstovė Irena Degutienė.

„Šiuo atveju, aš manau, kad nuo pat 2016 metų buvo neteisingai pasielgta. Seimo pirmininku mažų mažiausiai tada turėjo tapti Ramūnas Karbauskis, jeigu sąrašo lyderis buvo Saulius Skvernelis ir jam buvo pažadėta, kad jis bus ministras pirmininkas. Šiandien mes tokioje situacijoje nebūtume“, – laidoje kalbėjo I. Degutienė.

R. Karbauskis teigė, kad tokie opozicijos pareiškimai tėra juokavimas.

„Aš manau, kad juokauti yra vienintelis dalykas, ką kol kas sugeba opozicija“, – sakė R. Karbauskis.

LVŽS lyderis patikino, kad balsavimas dėl V. Pranckiečio atstatydinimo iš Seimo pirmininko pareigų planuojamas kitą savaitę.

LRT.lt primena, kad „socialdarbiečiams“ perleidus Seimo pirmininko poziciją, V. Pranckietis iš šių pareigų savo noru nesitraukia. Valdantieji siekia jį atstatydinti, tačiau kol kas dėl to balsuoti nesiryžta.

LVŽS lyderis teigė kol kas negalintis atsakyti į klausimą, ar „socialdarbiečiams“ gali atitekti ekonomikos ir inovacijų ministro postas, kurį turėtų atlaisvinti į eurokomisarus skiriamas Virginijus Sinkevičius.

„Tas klausimas, pirmiausia, yra Vyriausybės, premjero ir prezidento klausimas. Koalicijoje kol kas konsultacijos nebuvo“, – pažymėjo R. Karbauskis.

Jis nepaneigė, kad koalicijoje gali būti keliamas klausimas dėl ministro portfelio atidavimo „tvarkiečiams“, kurie šiuo metu neturi nė vieno ministro posto. Tiesa, R. Karbauskis priminė, kad „tvarkiečiai“ šiuo metu neturi frakcijos Seime.

„Reikia priminti, kad „Tvarka ir teisingumas“, kuriai buvo numatyta pozicija Vyriausybėje, frakcijos dabar (Seime – LRT.lt) neturi. Dėl to, manau, koalicija tai labai rimtai svarstys“, – aiškino R. Karbauskis.

Kirkilas: kol kas Seimo pirmininkas tvirtai įsikabinęs į kėdę

Seimo vicepirmininkas „socialdarbietis“ Gediminas Kirkilas nelinkęs komentuoti, ar siektų koalicinėje sutartyje „socialdarbiečiams“ numatyto Seimo pirmininko posto.

„Daugiau nekomentuosiu, jeigu bus toks poreikis, tada svarstysime. Kol kas Seimo pirmininkas tvirtai įsikabinęs į kėdę, nėra apie ką šnekėti“, – antradienį žurnalistams Seime sakė G. Kirkilas.

Jis taip pat nesako, ar „socialdarbiečiai“ siektų galinčio atsilaisvinti ekonomikos ir inovacijų ministro posto, teigdamas, kad tai turi būti svarstoma valdančiojoje koalicijoje.

„Svarstysime koalicijoje, situacija yra pasikeitusi. Kaip visa tai atitinka mūsų koalicijos sutartį – matysime. Mūsų tikslas nėra toks, kad čia būtinai pulti, kažką tai užgrobti ir panašiai. Manau, kad svarstysime koalicijoje“, – sakė G. Kirkilas.

Politikos senbuvis nesiėmė atsakyti, ar teks perrašyti valdančiosios koalicijos sutartį. „Aš galvoju, kad nėra lengva perrašyti koalicijos sutartį“, – tepasakė G. Kirkilas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi