Lietuvoje

2019.10.07 18:43

Šiaulių mokykloje – užkrečiamos žarnyno ligos protrūkis

užkratas, manoma, buvo šviežiose daržovėse

Vienoje iš Šiaulių mokyklų – jersiniozės protrūkis. Keli mokiniai susirgo užkrečiama žarnyno liga, kurią dažniausiai platina graužikai.

Šioje Šiaulių progimnazijos valgykloje kasdien pietauja apie pusė tūkstančio mokinių ir pedagogų. Per dieną paruošiama keliasdešimt kilogramų šviežių, termiškai neapdorotų daržovių.

Spėjama, kad šviežiose daržovėse ir galėjo būti jersiniozės užkratas.

„Mūsų mokykloje užfiksuoti 3, vėliau prisijungė dar 2 atvejai dėl šios bakterijos, bet tai yra skirtingo amžiaus, skirtingų klasių vaikai“, – pasakoja progimnazijos direktoriaus pavaduotoja Reda Zalogienė.

„Dirbam šitiek daug metų ir pirmą sykį gyvenime, rudenį, kai yra naujos daržovės. Aišku, toks įvykis be galo nemalonus“, – tikina maisto gamybos vedėja Vida Katilienė.

Pasak medikų, pagrindinis infekcijos šaltinis yra graužikai. Dažniausiai užsikrečiama suvalgius užterštų daržovių ir vaisių. Rečiau – nepakankamai apdorotų mėsos ar pieno produktų. Užkratas gali slypėti ir iš egzotiškų šalių atvežtose šaldytose uogose.

„Liga prasideda savaitės bėgyje nuo aukštos temperatūros su šaltkrėčiu, galvos, sąnarių skausmais, pilvo skausmais. Vaikams būdinga dešinės pusės pilvo skausmas, todėl tokie vaikai dažnai patenka į vaikų chirurgijos skyrių“, – aiškina infekcinių ligų gydytoja Zita Tamašauskaitė.

Į ligoninę patekusiems mokiniams patvirtinta jersiniozė.

Pirmadienį mokykloje paimti daržovių mėginiai, po jų tyrimo paaiškės, ar mokiniai užsikrėtė mokykloje paruoštu maistu.

Plačiau žiūrėkite reportaže nuo 08.53 min.

Žinios. Finansų ministerija paskelbė, kokius mokesčių pakeitimus žada nuo kitų metų