Lietuvoje

2019.10.07 14:08

Kamblevičius vardija galimus kandidatus į Sinkevičiaus vietą: jei reikės, turėsime, ką pasiūlyti

atnaujinta 15.21
LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.10.07 14:08

Virginijui Sinkevičiui, kaip kandidatui į eurokomisarus, sėkmingai pasirodžius Europos Parlamento (EP) klausymuose, valdantieji jau svarsto, kas jį galėtų pakeisti ekonomikos ir inovacijų ministro poste. V. Sinkevičius teigia, kad jam svarbu, kas tęs pradėtus darbus: konsolidacijos projektą, inovacijų reformą.

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis kol kas nekomentuoja, kuriai partijai galėtų atitekti ministerija.

Neseniai prie valdančiųjų prisijungusios frakcijos „Lietuvos gerovei“ seniūnas Vytautas Kamblevičius sako, kad jei jiems būtų pasiūlytas ministro postas, tinkamų kandidatų turėtų, tarp kurių minimos ir Seimo narių pavardės.

„Svarbiausia, kad žmogus labai sklandžiai ir greitai perimtų darbus, tai priklausys, kokį kelią jis pasirinks, ar ateis su iš esmės nauja komanda, tuomet tas perėmimas darbų užtruks. Bet iš kitos pusės, žmonės yra pasirengę perduoti darbus ir padėti juos sėkmingai tęsti. Vertinkime žmogaus norą dirbti ir turinį, ką jis norės nuveikti per tuos metus ir labai svarbu turėti ambiciją“, – LRT TELEVIZIJAI dėsto ekonomikos ir inovacijų ministras.

„Svarstytume, jei būtų pasiūlymas, yra tiek partijos narių, tiek Seimo narių, kurie galėtų pretenduoti. Aišku, siūlysime rimtam žmogui būti kandidatu, gerb. Dumbrava, Butkevičius, Bartkevičius, merų turime kandidatų, kurie galėtų“, – supažindina V. Kamblevičius.

Vienas iš neoficialiai minimų kandidatų užimti ministro postą, buvęs premjeras Algirdas Butkevičius teigia, kad ekonomika ir inovacijos jam nebūtų svetimos sritys.

„Aš tikrai negalvojau apie grįžimą į Vyriausybę, nebent tik vienas aspektas galėtų nulemti mano grįžimą į Vyriausybę, norint padėti premjerui, jeigu jis tikrai išreikštų tokį apsisprendimą ir man būtų nepatogu atsisakyti“, – LRT TELEVIZIJAI sako Seimo frakcijos „Lietuvos gerovei“ narys.

„Klausimas gana komplikuotas, kadangi čia buvo visokių sprendimų prieš tai ir galų gale turėjo atitekti „Tvarkai ir teisingumui“, kurios dabar de facto nėra, pirmininkas tik likęs, koalicinei tarybai teks susirinkti ir spręsti šį klausimą iš naujo“, – aiškina LSDDP pirmininkas Gediminas Kirkilas.

Ar V. Sinkevičius taps Aplinkos ir vandenynų eurokomisaru paaiškės spalio 23-iąją, kai EP balsuos dėl visos Europos Komisijos sudėties. 28-erių V. Sinkevičius taptų jauniausiu eurokomisaru, jo alga siektų maždaug 20 tūkst. eurų. Ekonomikos ir inovacijų ministras gauna 4,1 tūkst. eurų iki mokesčių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.