Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Papildomam priėmimui į aukštąsias mokyklas liko per 800 vietų

BNS2015.09.08 13:45

Papildomam priėmimui į Lietuvos aukštąsias mokyklas liko 821 vieta.

Papildomam priėmimui į Lietuvos aukštąsias mokyklas liko 821 vieta.

Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) duomenimis, daugiausia – 510 – valstybės finansuojamų vietų liko kolegijose. Iš jų 167 – technologijos mokslo studijų srityje, 103 – biomedicinos mokslų studijų srityje (išskyrus medicinos ir sveikatos krypčių grupę), 92 – verslo ir vadybos krypčių grupėje, 91 – biomedicinos mokslų studijų srities medicinos ir sveikatos krypčių grupėje.

Kolegijose taip pat laisvos 47 mokamos vietos.

Universitetuose dar galima pretenduoti į 190 valstybės finansuojamų ir į 74 mokamas vietas. Čia laisvų vietų yra socialinių, humanitarinių, technologijos, fizinių mokslų studijų srityse, informatikos inžinerijos, sausumos transporto inžinerijos, energijos inžinerijos, statybos inžinerijos, aeronautikos inžinerijos, jūrų inžinerijos, elektronikos ir elektros inžinerijos, maisto technologijos krypčių grupėje ir kt.

Papildomame priėmime gali dalyvauti ir pagrindiniame priėmime nedalyvavę asmenys. Šiame etape stojantieji registruoja atnaujintus prašymus arba teikia naujus prašymus, jeigu nedalyvavo pagrindiniame priėmime.

Jei stojantysis jau sudarė valstybės finansuojamų arba tikslinio finansavimo studijų sutartį su aukštąja mokykla arba gavo studijų stipendiją, šiame etape jis gali pretenduoti tik į valstybės nefinansuojamą studijų vietą. Kiti gali dalyvauti konkurse tiek dėl valstybės finansuojamos, tiek dėl valstybės nefinansuojamos studijų vietos (ir studijų stipendijos), tiek dėl tikslinio finansavimo vietos.

Papildomo priėmimo kvietimai studijuoti bus pateikti rugpjūčio 12 dieną, jį priėmę asmenys iki rugpjūčio 14 dienos imtinai turės sudaryti studijų sutartį.

Šiemet bendrajame priėmime dalyvauja 43 aukštosios mokyklos. Preliminariai valstybė finansuos daugiau kaip 14 tūkst. pirmakursių studijas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt