Naujienų srautas

Lietuvoje2019.10.07 09:35

Vilniuje ant pastato sienos nupiešta svastika, o šalia rastas į sprogmenį panašus daiktas

atnaujinta 09.51
LRT.lt 2019.10.07 09:35

Sekmadienį apie 6.36 val. Vilniuje J. Balčikonio g., ant pastato sienos pastebėtas dažais išpurkštas užrašas ir svastikos ženklas, šalia buvo rastas į sprogmenį panašus daiktas, praneša policija.

Šalia namo, ant kurio buvo nupiešta svastika, įėjimo durų buvo padėtas plastikinis maišelis su daiktu, panašiu į savadarbį sprogmenį.

Dėl įtartino radinio buvo įvestas planas „Skydas“. „Aras“ išminuotojai daiktą paėmė tyrimui.

Šeštadienį pranešta apie kitą incidentą. Kaip teigia Lietuvos žydų bendruomenė, Šiauliuose išniekintas Chaimo Frenkelio paminklas. Ch. Frenkelis 20 amžiaus pradžioje valdė pusę Šiaulių.

Paminklas buvo pastatyas neseniai, su Gerosios Valios fondo parama prie Ch. Frenkelio vilos.

LŽB pirmininkės Fainos Kukliansky komentaras.

,,Aš turiu jo susirašinėjimą su Lietuvos ambasada ir ten nė pusės žodžio nėra apie baigtinius nuosavybės teisių atkūrimo terminus. Sūnui pasiūlyta kreiptis į teisėsaugos institucijas, bet nepaaiškinta, kad praleidus terminus, nuosavybės teisės nebus atkurtos. Taigi nuosavybės teisės atkurtos nebuvo.

Gerai, kad Ch. Frenkelis negali prisikelti iš numirusiųjų ir ateiti į savo gamyklą, kuri išgelbėjo daug žydų karo metu, nes geto kaliniai gaudavo darbo vietas Frenkelio gamykloje. Paties Frenkelio Šiauliuose jau nebuvo. Tai buvo vienintelis miestas Lietuvoje, kuriame išsigelbėjo daugiausiai žydų tik todėl, kad jie galėjo išeiti darbams iš geto, Frenkelio fabriko dėka. Jei šiandien Frenkelis pamatytų, į ką pavirto tas jo fabrikas, kažin ar jis nenorėtų atsigulti atgal į kapą. Šitokia nepagarba kito asmens nuosavybei kaip ir nepagarba skulptūrai, nepagarba žydui, Lietuvoje tampa natūraliu dalyku.

Pastaruoju metu spaudoje vis dažniau ir daugiau akcentuojama, kad žydai reikalauja kažkokių išskirtinių teisių. Norėčiau pasakyti kad net jei mes ir reikalautume išskirtinių teisių, tai turėtume pagrindą. Tarptautinėje teisėje egzistuoja tokia definicija – atvirkštinė diskriminacija, valstybėje gyvenančiai mažumai, skaudžiai nukentėjusiai nuo kokių nors veiksmų, pvz.: genocido.

Nieko nuostabaus, kad žydai, yra tokie kaip visi, rašo Sigitas Parulskis: ,,visur prasiveržia ta neapykanta žydui, kurio jau nebėra“. Kuris buvo nužudytas ir nesugebėjo pasidauginti tokiu būdu, kad atitiktų minimalią mažumą. Žydai dabar ,,atsiranda rašant ir kiti“.

Gal iš tikro Frenkelio skulptūrą išniekino girti paaugliai, o gal ir ne, bet tai dar viena proga pakalbėti apie antisemitizmą, juolab, kad kitų metų sausį dalyvausime Tarptautinės Holokausto dienos paminėjime ir Gaono pagerbime bei žydų istorijos Lietuvoje renginiuose.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi