Lietuvoje

2019.10.06 08:40

Sinoptikė: po plikledžio kaustomų rytų laukia švelnesni orai

LRT RADIJAS, LRT.lt2019.10.06 08:40

Sekmadienį šalies orus vis dar lems anticiklono pietrytinė dalis, dangų dengs pakankamai tankūs debesys, tačiau gana dažnai juos praplėš saulė, tad ir pragiedrulių bus nemažai, LRT RADIJUI sakė sinoptikė Simona Dalinkevičiūtė.

Sekmadienį kai kur, didžiausia tikimybė – vakarinėje šalies pusėje, numatomi nedideli krituliai, daugiausia lietaus pavidalo, bet jie bus labai negausūs. Pūs nestiprus šiaurinių krypčių vėjas ir įdienojus termometrai rodys nuo 4 iki 9 laipsnių šilumos.

Pirmadienio naktį Lietuva pateks tarp dviejų barinių centrų, tad pirmadienis dar bus labai panašus į savaitgalį. Vietomis pasirodys krituliai, jie bus mišrūs. Pajūryje tikėtina sulaukti lietaus. Šiaurinėse rajonuose jau gali pasitaikyti ir šlapdribos, tačiau kiekiai bus nedideli. Dvelks silpnas nepastovios krypties vėjas. Pirmadienio naktį saulei tekant termometrai jau rodys nuo 4 laipsnių šalčio iki 1 šilumos, tik pajūris išliks su silpnai teigiamomis temperatūromis. Pirmadinio naktį ir rytą kai kur formuosis plikledis, tad keliaujantys į darbus turėtų būti atidūs.

Pirmadienio dieną dangus vis labiau niauksis, bet pragiedrulių vis dar bus. Krituliai jau iškris daugelyje šalies vietovių, daugiausia vėl vyraus nedidelis lietus. Vėjas išliks nepastovios krypties, silpnas. Temperatūra bus labai artima sekmadienio temperatūrai, 4–9 laipsniai šilumos.

Antradienį situacija išliks panaši. Naktį vietomis, dieną daug kur prognozuojami nedideli krituliai, tik temperatūra truputėlį sušvelnės. Naktį svyruos nuo 3 laipsnių šalčio iki 2 laipsnių šilumos. Pajūryje laikysis apie 4 laipsnius šilumos. Dieną jau bus vienu-kitu laipsniu šilčiau, 5–10 šilumos.

Trečiadienį ir dieną, ir naktį daugelyje rajonų numatomas lietus. Ketvirtadienio naktį vietomis, dieną daug kur trumpai palis, bet jau sustiprės ir vėjas. Jis bus pietinių krypčių ir smarkokas, 7–12 m/s. Temperatūros dar labiau sušvelnės. Trečiadienio naktį temperatūra bus 2–7, dieną 9–14, o ketvirtadienio naktį pažemės tik iki 5–10 laipsnių šilumos, dieną bus apie 10–14 laipsnių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt