Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Nustatyti keturi Lietuvos pasieniečių verbavimo atvejai

LRT RADIJAS, LRT.lt2015.09.08 13:45

Valstybės sienos apsaugos tarnyba praneša, kad šiais metais užsienio agentūros bandė mažiausiai keturis kartus užverbuoti pasieniečių pareigūnus.

Valstybės sienos apsaugos tarnyba praneša, kad šiais metais užsienio agentūros bandė mažiausiai keturis kartus užverbuoti pasieniečių pareigūnus.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos Imuniteto skyriaus vadovas Darius Škarnulis LRT RADIJUI sako, kad pareigūnai apie tai pranešė patys, grįžę iš kaimyninių šalių, kurios nepriklauso nei NATO, nei Europos Sąjungai (ES).

„Nustatome prievolę mūsų darbuotojams informuoti Imuniteto pareigūnus apie ketinamą atvykimą ir, nusistatę tvarką, pareigūnai vyksta į kaimynines šalis, o, grįžę iš tų šalių, pildo nustatytos formos klausimyną, iš kurio matome, ar pareigūnui buvo grėsmių, ar jis turėjo kontaktų su kaimyninių šalių specialiųjų tarnybų darbuotojais, ar ne.

Savo iniciatyva pareigūnai mus informavo. Mes skatiname pareigūnus tiesiog būti pilietiškus ir atsakingus. Šiaip mes žinome tas šalis. Apibendrintai, neišskiriant nei vienos, nei kitos, galime pasakyti, kad tai – kaimyninės šalys“, – teigia D. Škarnulis.

Tarnyba per šį pusmetį taip pat patikrino 325 asmenis, kurie norėjo mokytis pasieniečių mokykloje, studijuoti Mykolo Romerio universitete ar įsidarbinti pasieniečiu.

Dėl kilusių įtarimų vienuolikai iš jų tokios galimybės buvo nesuteiktos. Tuo metu dėl korupcinės veiklos šiais metais įtarimai pareikšti aštuoniems Lietuvos pasieniečiams.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.