Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

„Reporteriai be sienų“ ragina Lietuvą suteikti prieglobstį Rusijos žurnalistui

BNS 2015.09.08 13:45

Žiniasklaidos laisvę ginanti tarptautinė nevyriausybinė organizacija „Reporteriai be sienų“ paragino Lietuvą suteikti prieglobstį Rusijos žurnalistui Andrejui Nekrasovui, kuris neseniai Rusijos prašymu buvo sulaikytas Kipre.

Žiniasklaidos laisvę ginanti tarptautinė nevyriausybinė organizacija „Reporteriai be sienų“ paragino Lietuvą suteikti prieglobstį Rusijos žurnalistui Andrejui Nekrasovui, kuris neseniai Rusijos prašymu buvo sulaikytas Kipre.

Tokią poziciją Prancūzijoje įsikūrusios organizacijos atstovas išsakė po to, kai Kipras nusprendė A. Nekrasovą perduoti Lietuvai, kuri jam buvo išdavusi nacionalinę vizą.

„Esame dėkingi Lietuvos atstovams ir raginame juos suteikti A. Nekrasovui prieglobstį, nes jis savo šalyje yra politiškai persekiojamas. Raginame tiek Nikosiją, tiek Vilnių atmesti Rusijos prašymą dėl ekstradicijos“, – BNS sakė organizacijos atstovas Johannas Bihras.

„Tai svarbi akimirka. Mums tapo ramiau, kad A. Nekrasovas netrukus galės pasiekti Lietuvą ir palikti Kiprą, bet tai dar ne istorijos pabaiga. Visiškai nusiraminsime tik tada, kai A. Nekrasovas gaus prieglobstį, o Rusijos ekstradicijos prašymas bus atmestas“, – teigė jis.

A. Nekrasovo advokatai ir nevyriausybininkai teigė, kad A. Nekrasovas yra persekiojamas, nes atskleidė korupciją Rusijos Udmurtijos respublikoje. Jam Rusijoje gresia 15 metų kalėjimo, teigia „Reporteriai be sienų“.

Pagal Interpolo orderį Kipro policija A. Nekrasovą oro uoste sulaikė praeitą mėnesį. Jis netrukus pasiprašė politinio prieglobsčio. Kipras pasinaudojo ES teisės nuostata, kuri numato, kad prieglobsčio prašymą turi svarstyti ta ES valstybė, į kurią asmuo pateko pirmiausia.

„Pagal Dublino reglamentą ir Europos teisę, vidaus reikalų ministras nusprendė grąžinti A. Nekrasovą Lietuvai, per kurią jis pateko į ES ir kuri jam išdavė leidimą gyventi. Jo perdavimo procedūra jau pradėta pagal vidaus reikalų ministro instrukciją“, – ketvirtadienį popiet paskelbė Kipro vidaus reikalų ministerija.

Lietuvos vidaus reikalų ministro atstovas spaudai BNS patvirtino, kad „Lietuva prisiims atsakomybę už šio asmens prieglobsčio prašymo nagrinėjimą“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi