Lietuvoje

2019.10.05 13:43

Šeštadienį Pašilaičiuose kaukusios sirenos išgąsdino vilniečius: įtariamas techninis gedimas

be priežasties kaukė apie valandą
LRT.lt2019.10.05 13:43

Šeštadienį, maždaug 12 val. 30 min., Pašilaičiuose be jokio įspėjimo pradėjusios kaukti sirenos nemaloniai nustebino daugybę žmonių. Socialiniuose tinkluose pasipylė žinutės, klausiančios, ar civilinės saugos pratybos vis dar tęsiasi. Paskambinę trumpuoju pagalbos numeriu 112, žmonės jokios informacijos nesulaukė.

LRT.lt susisiekus su Priešgaisrinės saugos ir gelbėjimo departamentu, paaiškėjo, kad apie vykdomus bandymus ugniagesiai informacijos neturi, jie įtaria, kad dėl kaukiančių sirenų kaltas techninis gedimas. Jie informaciją perdavė Vilniaus savivaldybės Civilinės saugos skyriaus specialistams, kurie išskubėjo sirenų išjungti.

13 val. 30 mim. sirenos išjungtos, žmonės, paskambinę bendruoju pagalbos telefonu, buvo informuoti, kad gedimas pašalintas. Sirenos kaukė apie valandą.

LRT.lt primena, kad šią savaitę vyko civilinės saugos pratybos, kurių metu buvo išbandoma gyventojų įspėjimo ir informavimo sistema. Dalis žmonių skundėsi, kad informacinių SMS žinučių negavo, o sirenos girdėjosi gana prastai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.