Lietuvoje

2019.10.05 08:55

Sinoptikė: jau pirmadienį galime pamatyti pirmąsias snaiges

LRT RADIJAS, LRT.lt 2019.10.05 08:55

Šeštadienį didelių orų pokyčių nenumatoma, savaitgalio naktimis įsitvirtins lengvas šaltukas, o jau pirmadienį galėsime džiaugtis ir pirmomis šlapiomis snaigėmis. Be to, vietovėse, kur daugiau palis, ant kelių ir takelių gali susiformuoti plikledis, LRT RADIJUI sakė sinoptikė Simona Dalinkevičiūtė.

Šeštadienį šalies orus lems anticiklono pietrytinis pakraštys, todėl bus nepastoviai debesuota. Vakarinėje šalies pusėje vyraus nedidelis debesuotumas, kitur bus debesuota su pragiedruliais. Pietryčių Lietuvoje gali trumpai palyti. Vėjas pūs iš Šiaurės ar Šiaurės Rytų, tačiau nebus stiprus. Temperatūra dieną bus nuo 6 iki 10 laipsnių šilumos.

Sekmadienio naktį jau bus vėsiau. Temperatūra gali nukristi iki 4 laipsnių šalčio, o dieną sieks nuo 5 iki 10 laipsnių šilumos. Sekmadienio naktį kritulių neprognozuojama. Dieną po truputį iš Rytų artinsis ciklonas, kuris vėl bandys diktuoti orus. Keliaus storesni debesys, todėl daugiausia vakarinėje šalies dalyje lis.

Pirmadienio naktį sinoptinė situacija nesikeis, vietomis pasirodys krituliai, kurie daugiausia bus lietaus pavidalo. Bet kai kur, tikėtina, galėsime pamatyti ir vieną kitą šlapią snaigę. Pūs silpnas nepastovios krypties vėjas, o paryčiais termometrai vėl rodys nuo 4 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos. Teigiama temperatūra išliks tik pajūryje. Ten, kur palis, ant kelių ir takelių gali susiformuoti plikledis.

Pirmadienio dieną krituliai pasieks ir kitas šalies vietoves. Tikimybė išvysti vieną kitą šlapią snaigę taip pat bus reali. Vėjas bus silpnas, nepastovios krypties, vos juntamas. Pirmadienio diena jau bus vėsesnė, oras šils iki 4–9 laipsnių šilumos.