Naujienų srautas

Lietuvoje2019.10.04 18:19

Dėl šikšnosparnių ramybės aplinkosaugininkai nutraukė tarptautinį renginį

Skandalas Kauno tvirtovės IV forte surengtame tarptautiniame gynybinio paveldo simpoziume. Aplinkosaugininkai liepė nutraukti renginį, esą gavę skundą, kad į simpoziumą susirinkę gynybinio paveldo ekspertai, paveldosaugininkai, kiti specialistai galbūt trikdo šikšnosparnių ramybę. Pagal įstatymą nuo spalio iki gegužės forte lankytis negalima, nes šikšnosparniai miega, nors Kauno tvirtovės vadovai teigia, kad šikšnosparniai bent jau šiuo metu vis dar skraido.

„Mes dar kartą atsimušėme į sausą biurokratiją, šiuo atveju dėl šikšnosparnių, kai paprastai traktuojama, kad jie spalio mėnesį turi miegoti. Jie dar šiuo metu nemiega, dar skraido, maitinasi ir šita biurokratija pabandė sustabdyti renginį“, – pasakoja asociacijos „Kauno tvirtovė“ valdybos pirmininkas Robertas Juknevičius.

Kai kurie į simpoziumą atvykę piktinosi, kad paminamos taip žmonių teisės.

„Čia susikerta skirtingų vertybių apsauga – vieni šikšnosparnius, kiti paveldosaugą saugo, bet klausykite, tai šikšnosparniai viskas tvarkoje, bet žmonės gal irgi turi teises, negali būti žemiau tų šikšnosparnių“, – piktinasi Kultūros paveldo departamento Kauno skyriaus vedėjas Svaigedas Stoškus.

Aplinkosaugai teigia, kad bus pradėtas tyrimas dėl šio incidento.

„Atliksime tyrimą ir paaiškės, ar buvo pažeidimai, ar nebuvo pažeidimo dėl šikšnosparnių trikdymo“, – sako aplinkosaugininkė Dalia Černevičienė.

Žinios. Ukrainoje nukrito lėktuvas: penki žmonės žuvo ir dar trys sužeisti
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi