Naujienų srautas

Lietuvoje2015.08.07 17:13

Turkijoje per autobuso avariją sužeisti penki lietuviai

BNS, LRT RADIJAS, LRT.lt 2015.08.07 17:13

Turkijoje apvirtus turistus vežusiam autobusui sužalotų lietuvių būklė stabili, jie sužeisti nesunkiai, penktadienio rytą BNS pranešė Užsienio reikalų ministerijos atstovas Kęstutis Vaškelevičius.

Turkijoje apvirtus turistus vežusiam autobusui sužalotų lietuvių būklė stabili, jie sužeisti nesunkiai, penktadienio rytą BNS pranešė Užsienio reikalų ministerijos atstovas Kęstutis Vaškelevičius.

Lietuvos ambasados Turkijoje duomenimis, autobusu važiavo penki žmonės, kurie avarijoje sužeisti nesunkiai, jų būklė stabili. Lietuvos konsului pavyko susisiekti su trimis nukentėjusiaisiais iš Lietuvos, kurie po apžiūros buvo paleisti iš ligoninės. Bandoma susisiekti ir su kitais dviem Lietuvos piliečiais ir įsitikinti, ar jiems nereikia konsulinės pagalbos.

Kelionę organizavusi bendrovė „Tez Tour“ taip pat praneša, kad, naujausiomis žiniomis, pavojaus lietuvių gyvybei nėra.

„Šiuo metu trys lietuviai jau yra viešbutyje, dviem dar atliekama medicininė apžiūra. Tikimės, kad netrukus jie pasieks viešbutį. Su jais visais nuolat palaikome ryšys. Šalia jų yra „Tez Tour“ atstovai. Nepaisant avarijos rimtumo, mūsų klientams pavyko išvengti sunkių padarinių. Iškart po incidento juos apžiūrėjo medikai, jų sveikatos būklė stabili, pavojaus gyvybei nėra.

Vienas iš turistų atsisakė medikų pagalbos, teigdamas, kad jaučiasi gerai. Visgi turistams bus atlikta pakartotinė medicininė apžiūra Antalijoje. Visi lietuviai buvo apsidraudę, taip pat turi medicininių išlaidų draudimus“, – sakė „Tez Tour“ Lietuvoje Klientų aptarnavimo skyriaus vadovas Ričardas Nosevičius.

Dėl ko į ekskursiją turistus vežęs autobusas patyrė avarija kol kas nėra žinoma. Turkijos atsakingos institucijos pradėjo tyrimą. Autobusu keliavo rusai, kazachai, baltarusiai, ir penki lietuviai.

Rusijos ambasados Turkijoje atstovas spaudai Rusijos naujienų agentūrai „Interfax“ sakė, kad per avariją žuvo keturi Rusijos piliečiai, o dar 27 buvo sužeisti. Pranešama, kad nelaimė įvyko tarp Pamukalės ir Antalijos.

Grįš anksčiau

Du iš penkių per turistinio autobuso avariją Turkijoje nukentėjusių Lietuvos piliečių namo parskris anksčiau nei planuota, BNS patvirtino kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ atstovė Inga Aukštuolytė.

„Trys turistai tikrai lieka (...) atostogauti, bet du pareiškė norą grįžti. Artimiausiu metu jie bus parskraidinti. Jų sveikata yra gera, tačiau žmonės jaučia diskomfortą“, – penktadienį sakė I. Aukštuolytė.

Ji atsisakė nurodyti skydžio datą, siekdama apsaugoti grįžtančius turistus nuo žiniasklaidos dėmesio. „Tez Tour“ atstovės teigimu, visiems nukentėjusiems poilsiautojams penktadienį buvo atlikta pakartotinė medicinos apžiūra, jų sužeidimai – nesunkūs. Lietuviai yra savo viešbutyje.

Pasak I. Aukštuolytės, Turkijoje liekantys poilsiautojai į Lietuvą turėtų parskristi rugpjūčio 11 ir 13 dienomis. Turistai atostogauja Antalijos regione Kemere. Į eismo įvykį jie pateko vykdami į pažintinę ekskursiją Pamukalėje.

Atstovė nurodė, jog įvykį tiria Turkijos teisėsauga, kol kas nežinoma, dėl kokių priežasčių įvyko avarija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi